Nimbochromis fuscotaeniatus

Назва роду Nimbochromis походить від латинських слів “nimbo”, “nimbosus”, “nimbus” (хмарний, бурхливий, покритий хмарами) і грецького слова “chroma” (колір), тобто, поєднання цих слів можна розглядати як “покритий кольоровими хмарами”. І насправді всі види, що входять у цей рід, покриті кольоровими плямами неправильної форми, які можуть асоціюватися з хмарами.

Назва виду походить від латинських слів “fusco” (темний, чорний, тьмяний) і “taenia” (пов’язка, стрічка, смужка) і, мабуть, вказують на темні поздовжні смуги у забарвленні, переважно, самок та молоді, утворені плямами, зливаються в смуги.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в основному в південній половині озера Малаві, північною точкою області поширення вважаються води біля острова Канде (західне узбережжя озера, держави Малаві). Також ці цихліди короткочасно заходять в озеро Маломбе (на південь від озера Малаві) по протоці, що з’єднує обидва озера.

Мешкають у перехідних зонах на глибинах нижче 15 метрів, надає перевагу також регіонам з вищою рослинністю.

Фускотаеніатів, іноді, порівнюють з видом Serranochromis robustus внаслідок того, що обидва ці види не можна назвати повною мірою ендеміками озера Малаві. Nimbochromis fuscotaeniatus любить мігрувати на південь і його досить часто спостерігають в озері Маломбе, куди він заходить по протоці, що з’єднує обидва озера.

Класифікація виду Nimbochromis fuscotaeniatus у роді Nimbochromis носить питання!

Очевидний (явний), рибоїдний хижак типу, що підстерігає, який харчується, як правило, будь-якими дрібними рибами.

Підстерігають здобич, використовуючи повною мірою переваги свого маскувального забарвлення, хапають жертву несподіваним випадом вперед із статичного становища і заковтують його цілком.

Опис

На світлому корпусі цих цихлід є плямистий камуфляж (коричневі плями на світлому корпусі), який необхідний при підстереженні здобичі. При цьому фускотаеніати ніколи не спостерігалися для маскування на боці, як це роблять представники виду Nimbochromis livingstoni. Можливо, що забарвлення виступає як засіб пристосування до навколишнього середовища проживання. За своїм забарвленням вид Nimbochromis fuscotaeniatus дуже схожий на вид Tyrannochromis macrostoma і, цілком імовірно, є його найближчим родичем.

Розмір самців: 25-28 см, самиць – 20-23 см.

Синоніми

  • Cyrtocara fuscotaeniata
  • Haplochromis fuscotaeniatus