Mikrogeophagus altispinosus

Mikrogeophagus altispinosusБолівійський метелик (Mikrogeophagus altispinosus) — це ендемічний вид риб з басейну річки Амазонки, басейнів річок Бразилії та Болівії. Види є частиною родини цихлід і входить в підродину Geophaginae рід Mikrogeophagus.

Це популярні акваріумні риби, що відома під торговими назвами: болівійский метелик, цихліда з рубіновою короною.

Цей вид зустрічається в м’якій, кислій теплій воді басейнів річок Маморе і Гуапор́е в Болівії і Бразилії.

Одна із морф М. altispinosus, відома акваріумістам як Mikrogeophagus sp. «Zweifleck/Two-patch», знайдена в верхній Ріо Гуапор́е в Бразилії.

Опис

Цей вид схожий на більшість геофагових цихлід. Найбільший розмір сягає близько 8 см. Голова і передня половина тіла жовті, переходять до олівково-сірого ззаду. Є вертикальна чорна смуга через очі, і шість непримітних поперечні смуг вздовж тіла, третя смуга темніша в центрі. Перші кілька променів спинного плавника є чорні. Анальний і тазові плавці мають той же відтінок червоного, і додатково яскраві синіі променіі і точки.

Цей вид має обмежений статевий диморфизм, зрілих самці трохи більші.

Утримання

Для утримання зграйки риб (8-10 особин) необхідний акваріум об’ємом не менше 70л. Температура води 23-26°С, твердість 15-20°, рН близько 7.

Живуть болівійські метелики в неволі до п’яти років, протягом яких здатні нереститися вісім (самці) – десять (самки) разів.

Розмноження

Дозрівають риби у віці 8-12 міс.

У період розмноження температуру підвищують до 25-27°С, твердість води знижують до 12-15°, рН повинен бути не вище 6,8.

Болівійський метелики належать до цихлід, що відкладають ікру на відритий субстрат або у ямку, викопану в грунті. Хоча нерест у альтиспіноз парний, для його стимуляції потрібна присутність інших членів зграї. Після залицянь, самка відкладає приблизно 100-200 (макс. 250) ікринок коричневого кольору на підготовлену поверхню, як правило, на плоский камінь.

Ікра відкладається лініями, самка кладе один рядок, самець проходить над ним і запліднює ікру, самка потім продовжує класти наступний рядок, і так далі.

В акваріумах за температури 27 °C ікра розвивається близько 60 годин. Протягом цього часу, самка проявляє турботу за ікрою і, часто, додає пісок, щоб, можливо, замаскувати ікру.

Новонароджені личинки переміщуються в роті батьками в неглибокі ямки вириті з боку самцем під час залицяння. Мальки починають вільно плавати через 7 днів.