Chindongo sp. “elongatus ornatus”

Варієтет Chindongo sp. ‘elongatus’

Chindongo sp. 'elongatus ornatus', male Chindongo sp. 'elongatus ornatus', female

Цей вид входить до умовного видового комплексу “Elongatus-complex“, але на даний момент не віднесений до жодної з 4-х видових груп комплексу елонгатів. Ґеографічні варіанти (раси) та варієти (морфи) цього виду не відомі.

Представники цього виду цихлід зустрічаються в центральній частині озера Малаві (держава Мозамбік) лише у водах біля скельного узбережжя північної частини острова Лікома.

Ch. sp. ‘elongatus ornatus’ живуть у скельних біотопах вільних від осадових відкладень, проте популяція біля скель Ндумбі живе над крупнозернистим піском перехідних зон. Більшість цихлід цього виду віддають перевагу глибинам близько 10 метрів, але, насправді, діапазон глибин проживання набагато ширший і поширюється до глибини 40 метрів. Самці у шлюбному забарвленні зі старанністю відганяють одновидових самців від своїх нерестових рив’єрів. Щоправда, ця територіальність поширюється лише на час нересту, а під час поїдання корму агресивність не спостерігається. Самки, що інкубують у роті ікру, іноді приєднуються до пошуково-фуражних груп інших представників групи Мбуна, при цьому показуючи забарвлення характерне для самців. Самці цього виду характеризуються блакитним забарвленням корпусу та пряморозташованим ротом. Самки та молодь пофарбовані у жовтуватий колір із чіткою, чорною субмаргінальною смугою на спинному плавнику.

Утримання

Температура води 22-25 °C, твердість 9-19, pH 7,5-8,0. Як і інші малавійські цихліди, потребує гарної аерації, фільтрації та регулярної часткової заміни води. Тримають групою, що складається з самця та декількох самок. З іншими видами малавійських цихлід добре уживаються у великих акваріумах (від 400 л).

Як і інші види групи Мбуна вживає різноманітний корм з поверхні каменів — водорості, зоопланктон. Тому в акваріумних умовах обов’язково повинні бути присутні рослинні корми (наприклад, спіруліна, ошпарені листки кульбаби, шпинату, кропиви). Можна годувати сухим кормом. Корисною підкормкою є зоопланктон — циклопи, дафнії.