Exochochromis anagenys

Має дві популяції:

  1. північна популяція – самки і самці, які не нерестяться, мають жовте забарвлення з трьома чорними плямами (у середній частині, у передхвісті та між ними),
  2. південна популяція – самки і самці, які не нерестяться, мають сріблясте забарвлення з такими ж плямами.

Самці обох популяцій, які нерестяться, забарвлені в блакитний колір.

Самець Exochochromis anagenys Самиця Exochochromis anagenys

Живуть у відкритих водах в 1 метрі над субстратом, також трапляються над скелями і в перехідних зонах. Діапазон глибин проживання дуже широкий – від 5 до 50 метрів. Перетинають біотоп на великій швидкості і також швидко можуть зупинятися і розвертатися в напрямку здобичі. Мають дзьобоподібний, здавлений з боків, рот. Ловлять і захоплюють жертву, перебуваючи збоку від неї.

Рибоїдні хижаки, зазвичай полюють на молодь групи “Мбуна”, яка ховається між скелями. Під час полювання покривають великі відстані, плавають набагато швидше, ніж інші хижі цихліди. Якщо можлива здобич потрапляє в поле зору, то повертаються до неї іншою стороною і фокусують жертву тільки одним оком, далі – несподіваний бічний удар зі статичного положення і захоплення здобичі цілком.

Утримання

Для утримання представників цього виду необхідні акваріуми досить великої ємності. Небажаним є спільне утримання цих хижих цихлід з дорослими представниками дрібних родів групи “Мбуна”, а також з молоддю інших малавійських цихлід, навіть великих видів. Нахили хижака ці чудові цихліди проявляють уже в дитячому віці, тому спільне вирощування їхньої молоді з молоддю інших цихлід також небажане. При недостатньому годуванні схильні до дистрофії. Молодь анагенісів дуже чутлива до коливань температури і гідрохімічного складу акваріумної води. Мінімальне співвідношення особин одного виду в групі для успішного розведення – 1 самець + 2-3 самки, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самок. У анагенісів помічена, властива самцям, субординація і серед самок, коли домінантна самка чинить фізичний і психологічний тиск на підлеглих самок, що призводить до пригніченого стану, а іноді й до дистрофії останніх. Рекомендується підгодівля дорослих особин цих цихлід бракованою молоддю інших видів акваріумних риб, але тільки не молоддю з природних річок і ставків (щоб уникнути занесення небажаної інфекції).

Синоніми

  • Cyrtocara anagenys

Комерційні назви

  • Haplochromis pholodophorus
  • Haplochromis Torpedo Three Spot