Pterophyllum leopoldi (Peru) Red Spots

У них спина від жовтуватого до червонуватого і багато коричнево-червоних плям на боках. Цю винятково красиву дику форму десятиліттями називали Pterophyllum leopoldi через помилкову ідентифікацію в акваріумних колах. «Справжній» P. leopoldi походить з Бразилії, а цю рибу, акваріумісти завжди називають P. dumerilii, тоді як «справжній» P. dumerilii походить з Бразилії і вважається синонімом P. scalare. Інші назви, настільки ж неправильні, які і поширені для перуанських скалярів назва «Peru Altum» або «Pterophyllum peruensis».

Насправді, «Red Spots Peru» – науково неописаний вид. Це не має нічого спільного з червоними плямами: цей вид також існує без червоних плям.

Скоріше це чорна пляма у формі коми, яка поширюється як продовження 2-ї смужки на тілі до спинного плавника, що є характерним для цього виду (у порядку: смужка на очах – 1-ша смужка на тілі, 2-а смужка на тілі – смужка на корені хвоста , таким чином чотири темні вертикальні смуги, з яких смужка хвостового кореня часто лише нечітко помітна).