Chindongo sp. “elongatus” (Usisya)

Інший варіант написання назви – Chindongo sp. ‘elongatus Usisya’ – ґеоварієт Chindongo elongatus

Chindongo sp. 'elongatus Usisya', male Chindongo sp. 'elongatus Usisya', female

Ареал

Цей вид зустрічається в північно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля скель Мара, розташованих на схід від населеного пункту Усисія, а також у рифа Мпанді, розташованого на південь від того ж самого населеного пункту.

Вид входить до умовного видового комплексу “Elongatus-Complex” і відноситься до групи “коричневих елонгатів”, відмітними ознаками якої є коричневе або жовто-коричневе забарвлення корпусу і переважне проживання в багатих осадовими відкладеннями біотопах.

Самці надають перевагу печерам з піщаним дном, розташованим на межі піску та скель, які старанно охороняють від будь-якого посягання. Як правило, такі печери тунельного типу виривають у піщаному ґрунті під скелею самці, що готуються до нересту, але іноді самці розташовуються і в вже приготовлених природою печерах у скельній частині перехідних зон. Готові до нересту самки слідують у приготовлені самцями печери, де й відбувається нерест.

Самці цього виду мають характерне жовте забарвлення окремих частин плавників і корпусу з ледь помітною вертикальною смугастістю, на голові самців помітний блакитний відблиск. Самки пофарбовані в коричневий колір, а вертикальні смуги на корпусі виразніші.

Комерційні назви

  • Usisya Elongatus
  • Pseudotropheus Elongatus Usisya