Labidochromis mylodon

Labidochromis mylodon Lewis, 1982 — цихліда роду Labidochromis, ендемічний вид для озера Малаві, де він відомий тільки на кам’янистому рифі у південній частині озера на островах Мумбо та та Західному Тумбі.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Мумбо, розташованого на захід від великого острова Домве. Область їх поширення обмежена, переважно, західним узбережжям острова Мумбо.

Мешкають у мілководних скельних біотопах, віддаючи перевагу в основному невеликим скелям. Також досить часто зустрічаються в біотопах з вищою рослинністю, переважно, заростями валліснерії. У природних умовах цей вид спостерігався дуже рідко, тому інформація про нього дуже мізерна. Проте припускають, що нерест Labidochromis mylodon відбувається у невеликих печерах, куди самці шлюбними танцями зазивають самок. Захист нерестового рив’єра в природі не спостерігався.

Дуже ретельно та педантично вишукують ракоподібних у скельних обростаннях та викльовують їх. Слимаків скльовують з листя вищих рослин. Мабуть, для руйнування панцирів різних молюсків цьому виду служать міцні, збільшені зуби на глотковій кістці.

Опис

Забарвлення самців і самок майже ідентичне і є кремовим кольором, на відміну від Labidochromis pallidus з блакитно-білим забарвленням. Також у Labidochromis mylodon корпус і голова більша, ніж у Labidochromis pallidus, і на глотковій кістці є міцні, збільшені зуби для розгризання панцирів молюсків (у L. pallidus їх немає).

Це дрібна риба, що сягає 9 см завдовжки.

Комерційні назви

  • Labidochromis fryeri
  • Labidochromis mylodon Mumbo
  • Labidochromis mylodon Mumbo Ialand