Nanochromis transvestitus

Nanochromis transvestitus Stewart & Roberts, 1984

Вид походить з регіону оз. Мей-Ндомбе (Mai Ndombe) в Д. Р. Конго.

Мей-Ндомбе, де вони зустрічаються, є озером з чорною водою, тобто його вода забарвлена ​​танінами, що виділяються з гниючої органічної речовини. Риба зазвичай водиться в кам’янистих ділянках озера, яке має піщаний субстрат. Відносно мирний вид, який може впоратися з умовами м’якої та кислої води.

pH 5,0 – 6,0; dH 5 – 12; 24 – 26°C; 1 – 4°S

Опис

Самці ростуть до 6 см, самиці – менші.

Самки більш барвисті, ніж самці, мають червоне забарвлення на животі та більш інтенсивне загальне забарвлення.

Утримання

Акваріум для однієї пари повинен мати розміри 60х30х30 см. Їх краще тримати парами або гаремом (1 + 2-3), оскільки вони можуть бути дуже агресивними до одного виду. Більш ніж для однієї пари потрібен великий резервуар.

Щоб протидіяти внутрішньовидовій агресивній поведінці, є два різні методи для створення пар без втрати зразків. Перший полягає у поміщенні трьох молодих риб, що складаються з одного самця та двох самок, у дуже просторий акваріум. У об’ємі 450 літрів або більше, як правило, досягається стабільна рівновага, коли самець терпить самок меншого розміру на периферії власної території і не переслідує самок, коли вони повертаються на свої субтериторії.

Другий метод полягає в утриманні пари в акваріумі об’ємом близько 100 літрів. У цьому випадку вибирають молодого самця та молоду самку однакового розміру (від 3 до 4 см) і поміщають їх в акваріум, розділений листом прозорого перфорованого оргскла. Це дозволяє їм не тільки візуальний контакт, а й гормональне та хімічне спілкування.

В акваріумі повинно бути багато схованок для цього виду сором’язливих риб. Глиняні горщики, печери, скелі, коріння та шматки коренів можна використовувати для приховування риби. Рослини не обов’язкові, але додаткове укриття буде доречне. Рекомендується піщаний субстрат, оскільки риба любить копати.

Температура води: 24-27°C; pH: 4,0 – 7,0; dH: до 12°

На відміну від більшості інших конголезьких риб, N. transvestitus звиклий до дуже м’якої та кислої води (рН 4,5). Однак акваріумні риби менш чутливі до умов утримання, ніж дикі особини, але тим не менше цей вид набагато менш сприйнятливий до різних захворювань, коли утримується в кислій воді. Фільтрація торфом також корисна для відновлення води з таніном у природному середовищі.

Вони приймають більшість продуктів, а живі та заморожені продукти повинні складати основну частину вашого раціону.

Розмноження

Самців і самок можна легко відрізнити за малюнком плавців. Поведінка залицяння вражає. Представники обох статей мають широко відкритий рот і максимально розкинуті плавники. Крім того, самки мають дуже дивний вигляд S-подібного тіла.

Оптимальні умови для розмноження цього виду знаходяться в таких діапазонах: pH від 4 до 5, GH від 4° до 9° і температура від 27° до 28°C.

Досить м’якої фільтрації за допомогою повітряного губчатого фільтра. Камені та коріння повинні забезпечувати схованки та місця нересту для риб. Вони також забезпечать схованки для самки, якщо вона не готова до нересту.

У замкнутому просторі, наприклад в акваріумі, самка фактично потрапляє в пастку на територію самця. Коли самка буде готова до нересту, вона придбає більш інтенсивне забарвлення і почне наближатися до самця, викривляючи своє тіло у формі «S» і показуючи яскраво-червоне черевце. Пара риє печеру під скелею або коренем, де вона нереститься. Самиці доглядають за ікрою та виводком, самці захищають територію.

Мальки досить великі, і їх можна годувати артемією, щойно вони вийдуть у вільне плавання. Дуже важливо, щоб вони зберігалися в дуже м’якій і кислій воді на початку життя. Коливання pH і dH часто призводять до значних втрат. Молодняк росте повільно, і про нього піклуються батьки, як правило, близько місяця, після чого дорослі можуть знову почати нерест. Канібалізм батьків зустрічається дуже рідко.