Apistogramma viejita

“viejita” – назва, яку часто використовують для маленьких цихлід у Східній Колумбії, що означає «маленька стара леді». Розмовне посилання на материнську поведінку виду.

Apistogramma viejita

На даний момент Apistogramma viejita ще не розмножується в масових кількостях. На жаль, багато форм Apistogramma macmasteri потрапляють у торгівлю під назвою A. viejita. Тому майже неможливо придбати справжню вієхіту, не знайшовши спеціаліста-любителя.

Найпростішою ознакою, яка використовується для розділення двох видів, є темний верхній край спинного плавця у самця A. viejita, якого у A. macmasteri немає. Крім того, A. macmasteri, як правило, є рибою з вищим тілом і має хвостову пляму у формі «D», тоді як A. viejita може мати прямокутну, трапецієвидну або півмісяцеву пляму.

Apistogramma viejita, мабуть, є поліхроматичним видом з низкою форм, присутніх по всьому ареалу. Крім того, ряд неописаних видів може виявитися ще більшою кількістю форм A. viejita або сестринських видів:

Ареал

Типове місце розташування відоме з притоки р. ​​Юкао (Rio Yucao), федеральний штат Мета, Колумбія.

Більшість екземплярів у неволі походять від риби, виловленої навколо Пуерто-Гайтана, хоча низку різнокольорових форм також можна знайти у верхній частині басейну Мета (Meta), Оріноко (Orinoco), Колумбія.

Перевага віддається мілководним водам із повільним рухом берегової лінії, особливо тим, що мають велику кількість прибережної рослинності та рослинності, де можна сховатися.

Багато місцевостей часто зустрічаються в районах типу саван, а не в густих лісах, де мешкають багато конгенерів. Типова місцевість відрізнялася чистою водою.

Електропровідність вимірювали при 50 мкСм/см-1 і температурі 28°C.

Симпатричні риби включали  Satanoperca daemon, Mesonauta sp., Hemigrammus rhodostomus, Hyphessobrycon sweglesi та неідентифіковану Pyrrhulina sp.

Утримання

Розміри дна  не менше 60х30 см для однієї пари.

За наявності відповідного покриття та структури цей  вид  невибагливий щодо декору з керамічними горщиками для квітів, пластиковими трубами та іншими штучними матеріалами – усіма корисними доповненнями.

Більш природна композиція може складатися з м’якого піщаного  субстрату  з деревними корінням і гілками, розташованими таким чином, щоб утворилося багато тіньових місць і печер.

Додавання висушеного листя забезпечує додаткове покриття та місця для нересту, а також сприяє зростанню колоній корисних мікробів у міру  розкладання  .

Вони можуть бути цінним вторинним джерелом їжі для  мальків , тоді як дубильні речовини та інші хімічні речовини, що виділяються гниючим листям, допомагають імітувати природні умови. Для останньої мети можна використовувати і шишки вільхи.

Рекомендується досить слабке освітлення та види водних рослин, які можуть виживати в таких умовах, як  Microsorum,  Taxiphyllum  або  Cryptocoryne  spp. можна додати плаваючих рослин, особливо  Ceratopteris  spp.

Немає потреби використовувати торф, збір якого є нестійким і екологічно руйнівним.

Фільтрація не повинна бути надто сильною, за допомогою повітряного  губчастого фільтра  або подібного.

Само собою зрозуміло, що ці риби чутливі до коливань органічних відходів, і їх ніколи не можна вводити в біологічно незрілі акваріуми.

Незважаючи на те, що в неволі вони неймовірно рідкісні, імпорт ще рідше, тому більшість екземплярів у неволі будуть розведені в неволі. Apistogramma viejita не є вибагливою рибою, вона буде процвітати у воді, яка відхиляється від заданих природних параметрів, і легко розмножується, якщо її добре утримувати.

Загалом миролюбна риба, Apistogramma viejita добре приживається в спокійному загальному акваріумі з невеликими харацинами, расборами та видами Otocinclus.

Дикі екземпляри найкраще утримувати поодинці або разом з невеликими рибами, такими як  Nannostomus  spp., і в ідеалі їх не слід змішувати з іншими  Apistogramma.

Розмноження

Статевозрілі самці встановлюють території та агресивно реагують на інших самців поблизу, хоча присутність кількох самок зазвичай допускається.

Після нересту самець зазвичай повертається до захисту своєї більшої території та залицяння до інших самок, залишаючи самку охороняти та доглядати за ікрою та мальками, хоча, якщо вони утримуються як одна пара, він може допомагати охороняти мальків, коли вони рухливі.

Залежно від температури ікринки вилуплюються через 36-72 години, а мальки можуть вільно плавати ще через кілька днів.