Lethrinops lunaris

Назва виду походить від латинського слова “lunaris” (місячний, серповидний) і, мабуть, має відношення до серповидної форми хвостового плавця.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах затоки Зенга (Senga Bay), розташованої на північ від мису Камбірі. Ймовірно, область поширення цього виду обмежена південною частиною озера.

Представники типу Lethrinops lunaris живуть у мілководних регіонах поза піщаними пляжами. На жаль, про проживання і нерестову поведінку цих рідкісних летрінопів практично нічого не відомо.

Вид Lethrinops lunaris дуже схожий на вид Lethrinops leptodon, але має два ряди зубів на нижній щелепі, в той час, як у лептодону таких рядів від 3-х до 4-х, також у лунариса всі зуби на глотковій кістці гострі, а у лептодону збільшені. Лунарис також схожий на вид Lethrinops oculatus, але є значна варіабільність в габаритних пропорціях – лунарис більш високотілий і його голова коротша, ніж у оцулатуса.

Добувають їжу за допомогою довгих, гострих зубів, витягаючи мікротварини з піщано-листого ґрунту, в якому ті знаходять свій притулок. У цій процедурі незамінну допомогу надають гострі зуби.

Опис

Розмір самців: 15-16 см, самиць – 12-13 см.

Синоніми

  • Lethrinops leptodon

Комерційна назва

  • Lethrinops Greenface