Bujurquina mariae

Акара Мері, віялохвоста.

Ареал

Басейн р. Мета.

Вода твердістю менше 1°dGH, рН 4,8-6,0, температура 24-30°С.

Опис

Самець довжиною до 15 см TL, зазвичай до 9 см, самка ще дрібніша. Забарвлення сіро-оливкове із сріблястими блискітками. Темна смуга тягнеться від ока через пляму, розташовану посередині тіла, і закінчується у задній частині спинного плавця. Іноді проявляються нечіткі темні вертикальні смуги. На зябрових кришках візерунчастий малюнок. Спинний плавець із червоно-коричневим кантом.

У самця плавники із загостреними косичними виростами, що проявляється після досягнення рибами довжини 4-5 см.

Утримання

Вода твердістю 3-15°dGH, рН 6,0-7,5, температура 22-30°С.

Миролюбний вид, що лояльно ставиться як до інших риб, так і до акваріумних рослин. У природі нерідко у улови разом із Bujurquina mariae трапляються і блакитні неони, які живуть по сусідству. Акваріум місткістю від 100 л. Потрібні укриття. Грунт – пісок або галька. Додаткові елементи оформлення акваріума – корчі, каміння, керамічні вироби. Потрібні фільтрація, аерація, щотижнева заміна до 30% обсягу води.

Розмноження

Статевозрілість настає після 8 місяців після досягнення довжини близько 6 см. Нерестовий акваріум місткістю від 60 л. Грунт бажаний темний, освітлення неяскраве, для чого на поверхні повинні бути рослини, що плавають. На нерест садять пару плідників.

Вода твердістю 3–10°dGH, рН 6,0–7,5, температура 26–30°С.

Продуктивність 200-400 ікринок. Ікру спочатку відкладають на субстрат (широкий лист рослини — наприклад, ехінодоруса, камінь, горщик для квітів тощо), але приблизно через 1,5–2 доби обидва плідники забирають її в рот і доінкубовують, а після цього ще 6– 11 діб випускають із рота мальків. Їх можна вигодовувати спочатку наупліями артемії та циклопу, а потім різаним трубочником.

Можна садити на нерест одного самця з 2-3 самками. У цьому випадку його поведінка щодо потомства буде менш турботливою.