Aulonocara brevinidus (Lundo)

Aulonocara brevinidus ‘Lundo’

Aulonocara brevinidus (Lundo)

Aulonocara brevinidus (Lundo), самець

Цей геоварієт зустрічається в північно-східній частині оз. Малаві (Танзанія) у водах біля о-ва Лундо (Lundo Island), що розташований на піденний схід від о-ва Хонгі й північно-західніше рифу Хіга.

Утримання

Бажано окреме утримання цих аулонокар або спільне ктримання їх з представниками групи ‘Утака’, а також з багатьма танганьїкськими видами. Не бажане утримання цих цихлід з териториальними видами групи ‘Мбуна‘ або з великими хаплохромінами, так як не виключено фізичний або психологічний тиск з боку останніх. Можливе спільне утримання цих ‘піщаних’ аулонокар з представниками групи ‘скельних’ аулонокар, у цьому випадку гібридизація не спостерігалася.

У якості донного ґрунту найкраще підійде дрібний кварцевий пісок.

Корм: морожена коретра, кулекс, циклоп, мотиль (дуже рідко), живу артемію, а також “штучні” корми (пластівці та гранули). Обов’язкове чергування кормів і їх разумне використання, що виключає перегодування. Для успешного розмноження необхідно періодично підгодовувати дрібними равликами.

Мінімальне співвідношення осіб одного виду в групі для успішного розмноження – 2 самці + 3-4 самиці, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самиць.