Neolamprologus ventralis

Походження

Ендемік озера Танганьїка. Зустрічається нерегулярно вздовж берегової лінії озера, у відповідних біотопах. Голотип виду був виловлений у районі Тембве (Tembwe, Конго). Зфотографований на початку 1980-х біля узбережжя Бурунді Тьєрі Бришаром.

Віддає перевагу скелястим ділянкам з піщаними зонами, принаймні всі факти виявлення були зареєстровані саме в так званих перехідних зонах. Камені в такому біотопі іноді створюють структури на кшталт терас засипаних піском та осадом. Neolamprologus ventralis зустрічаються на глибинах від 20 до 60 метрів, і зазвичай поодинці, воліючи ховатися серед каміння, у разі найменшого занепокоєння.

Опис

Відрізняється від інших Lamprologines злегка увігнутим зовнішнім краєм хвостового плавника;
Висота тіла від 1/4 до 1/3 стандартної довжини. Спинний плавець має 18 колючок. У бічній лінії від 34 до 36 лусочок; черевні плавці довгі мають подовжені перші осі (у вигляді косиць, що досягають основи хвостового плавника; Кількість зябрових тичинок на нижній зябровій дузі від 4 до 5; у хребті від 13 до 14 хребців у черевній зоані і 18 у хвостовій частині.

Виростає до 8 см.

Утримання

Для утримання цього виду необхідно забезпечити в акваріумі достатню кількість укриттів у вигляді печер або щілин у камінні. До рослин риби байдужі, а молодь та субдомінантні особини знаходять у них укриття. Акваріум для цього виду повинен разом з укриттями та печерами містити піщані майданчики та зони відкритої води.

Для утримання пари Neolamprologus ventralis потрібен досить великий акваріум із площею дна не менше 0,5 м2, оскільки внутрішньовидова агресивність є досить сильною. За наявності адекватного об’єму та кількості укриттів цей вид добре уживається з іншими цихлідами озера, наприклад: Cyprichromis або Xenotilapia. Важливо також створити ніші для різних різновидів і розмістити декоративні елементи (камені тощо) таким чином, щоб розмежувати території.

Як корм підійде Артемія, м’ясо креветки, личинки комара, дафнія та інші живі чи заморожені корми. Цей вид добре бере і готові корми у вигляді пластівців або гранул.

Розмноження

Сильна внутрішньовидова агресія. Віддає перевагу нересту в укриттях, розмножується парно. У природі зазвичай зустрічається парами та поодинці. Нереститься на субстраті, наприклад, на поверхні скло або плоскому камені. В акваріумі не відмовиться від квіткового горщика або відповідної за розміром морської раковини. Нерест проходить у кілька проходів, зазвичай у кладці до 50 ікринок. При 26C, викльовування личинок відбувається приблизно через 2 дні, а плавати вільно мальки починають ще через 5-6. З перших днів охоче беруть науплії артемії.