Iranocichla hormuzensis

Iranocichla hormuzensis Coad 1982 — єдиний вид цихлід роду Iranocichla, є ендеміком Ірану, розповсюджений на півдні країни вище Ормузського проливу. Живуть у солоних (рідше прісних) теплих водоймах, як правило, з мулистим дном з невеликою рослинністю.

Опис

Розмір тіла, в середньому, 9,7 см (у самців). Спинних шипів — 14—16, хребців — 28—30. Нижня глоточна кістка довжиною до 2/5 довжини голови; зуби нижньої глоточної кістки однакового розміру. Спинні й анальні плавці заокруглені ззаду, грудні плавці короткі. Статевий диморфізм проявляється в довжині голови (більша у самиць, ніж у самців), в довжині черевного плавця та міжокової відстані, розміри спинного й анального плавців (більші у самців), а також у кольорі тіла.

Число хромосом — 2n=44.

Бенто-пелагічний вид. Харчується дрібними водоростями і щебнем. Самиці відкладають до 38 ікринок і тримають кладку в роті.

Через обмежений ареал розповсюдження риби і нафтового забруднення чисельність виду може зменшуватись. Серед природніх причин зменшення популяції є раптові наводнення на участках проживання Iranocichla hormuzensis.