Labeotropheus rubidorsalis

Специфічний епітет є поєднанням латинського прикметника “rubi”, що означає червоний, латинського іменника “dorsum”, що означає спинну поверхню або спину, і латинського суфікса “-alis”, що означає відношення до. Цей епітет описує блискучий червоний спинний плавник самців.

Ареал

Labeotropheus rubidorsalis — ендемік малавійського узбережжя озера Малаві. Зразки відловили на островах Малері (Maleri Island) та Нанкома (Nankoma Island) в національному парку озера Малаві, а також знайшли стрункого лабеотрофа такого ж кольору на острові Намаленьє (Namalenje Island), але відловили лише два зразки й не включили їх у опис; Ріббінк та ін. (1983a) також повідомили про подібно забарвленого стрункого Labeotropheus з Namalenje. Були повідомлення і про сусідній острів Накантенга (Nakantenga Island), де Ribbink et al. (1983a) бачили різнокольорові стрункі Labeotropheus.

Опис

Labeotropheus rubidorsalis

Labeotropheus rubidorsalis
(A) Живий самець, SL 91,2 мм;
(B) голотип після консервації;
(C) жива самка, SL 69,4 мм.

Тіло стиснуте, сплощено-яйцевидної форми; тіло стабільно глибоке по всій довжині, особливо для тонкого Labeotropheus. Тіло широке, в поперечному перерізі майже циліндричне. Луски на черевці та передній частині черевця циклоїдні та щільно скупчені. Бічні луски ктеноїдні; відкрита частина луски віялоподібна та приблизно шестикутна. Передня бічна лінія перекриває задню бічну лінію на 0–3 лусочки. Спинний плавець довгий, з 17–19 шипами і 7–8 променями. Початок спинного плавника позаду або перекриває гомілки. Довгі промені спинного плавника 3, 4, 5, доходять до надгрудного плавця і далі до хвостового плавника. Анальний плавець у всіх екземплярів заокруглений ззаду. Початок анального плавника навпроти спинного плавника 14, 15 або 16; вставлення анального плавника попереду вставлення спинного плавника. Промені анального плавця 3, 4, 5 сягають гіпурального у самців; у самок досягають лише середини хвостового стебла. Хвостовий плавець субсічений. Грудний плавець довгий і округлий, з 13-15 променями. Черевний плавець довгий, мінімально досягає початку анального плавника і довший у більшості екземплярів. Промінь черевного плавника слабо виражений і ниткоподібний у половини екземплярів; нениткоподібні в іншій половині. Прикріплення тазового плавця навпроти спинного плавника 4, 5 або 6.

Голова довга і глибока, особливо для стрункотілих Labeotropheus; голова глибока. Профіль голови помірно вигнутий без увігнутості над оком. Морда довга і широка з трохи виступаючою мордою; подушечка на морді. Щока з 3–4 рядами луски. Підглазничних пор 7–9, серед них розподілено 8–25 невромастів. Ротові щелепи довгі і широкі. Ротові зуби тристулкові і щільно розташовані на верхній і нижній щелепах; 5–12 тристулкових зубів на бічній ділянці лівої верхньої щелепи. Зяброві граблі міцні, трикутні та широко розставлені; на першій зябровій дузі 5–8 церотожаберних і 2–3 епібранхіальних зябрових граблів. Усі зразки з 1 граблями між церато- та епібранхіальними граблями.

Самці

Голова, кришечка, бік, хвостове стебло блискуче, суцільно-блакитне; 11 слабких смуг, що охоплюють бік і хвостову ніжку. Оперкулярна вкладка слабкого металево-зеленого кольору. Спинний плавник блискуче-червоний, дещо тьмяніє ззаду; дрібні гіалінові плями в променях спинного плавця. Хвостовий плавець такого ж яскраво-блакитного кольору, як і решта тіла, згасаючий ззаду, з тонким червоним заднім краєм. Остиста частина анального плавника біла, стає синьою в променях; наявні 3–5 жовтих яєчних плям. Черевний плавець блакитно-білий ззаду з білим переднім краєм, блідо-червоним між ними.

Самиці

Самки з помаранчевими плямами («OB») по всьому тілу та всім плавникам; основний колір блідо-помаранчевий з чорними, білими та темно-помаранчевими плямами неправильної форми та різного розміру. Язичок надкрила чорний або чорний зі слабким зеленим блиском. Анальний плавник гіаліновий у деяких особин, деякі особини зі слабкими помаранчевими плямами на гіаліновій мембрані анального плавника. Усі особини мають 1–7 дуже маленьких помаранчевих яєчних плям на анальному плавці.