Andinoacara

Andinoacara Musilova, Z., Rican, O. & Novak, J., 2009

Філогенетичних взаємини між цихлідами cichlasomatine були вивчені з використанням великої вибірки таксонів, і морфологічних та молекулярних даних.

Рід Andinoacara, що містить вісім видів (група А. pulcher-rivulatus від попередніх авторів) з транс-Андської Південної Америки та Ново Світівської Андської Південної Америки, описується на основі результатів філогенетичних і діагностичного аналізу та випробувань альтернативної топології.

Нові результати свідчать про те, що різноманітність цихлід cichlasomatine розділена на п’ять основних ліній у складі одинадцяти родів і три вищі клади: [(Bujurquina, Tahuantinsuyoa), (Andinoacara) (BAT) клади, і (Cleithracara, (Nannacara, Ivanacara)] клад (NIC), а також Laetacara і ‘Aequidens’ hoehnei та клади (Aequidens, Cichlasoma), де Aequidens є парафілетик до Cichlasoma.

Два колишніх види Aequidens додатково переміщені в Krobia (К. potaroensis, К. paloemeuensis).

‘Aequidens’ hoehnei, імовірно, представляє собою унікальну еволюційну лінію і буде, таким чином, претендувати на окремий загальний статус. Молекулярні дані поки що не доступні для цього виду і його загальний статус вимагає подальшого вивчення.

Відносини між трьома вищими кладам і між Acaronia і Krobia не можуть бути переконливо вирішиними з нинішніми данними двох мітохондріальних (16S і cyt b) і двома ядерними (S7 і RAG1) молекулярними маркерами і 96 морфологічними характеристиками.

Риби, що використовуються для лектотипу Andinoacara pulcher, походять з Тринідаду, і станом на 2009 рік (Musilová, Zuzana & Oldrich Rican & J. Novák. 2009) підтверджено, що цей вид є однією з декількох цихлід Andinoacara типу “pulcher”.

Рід поділений на дві великі групи – комплекс A. rivulatus і комплекс A. pulcher

Переглянуті назви:

  • A. rivulata (Günther 1860) див. Andinoacara rivulatus (Günther 1860)

Джерела