Laetacara araguaiae

Laetacara: від латинського “laetus”, що означає “щасливий”, і “acará”, народного терміна, який використовується для цихлід у деяких частинах Південної Америки, стосовно візерунків навколо рота та морди, які надають представникам цього роду “усміхненого” вигляду.

araguaiae: названий на честь р. Арагуайя (Araguaia), Бразилія, з якої походить цей вид.

Ареал

Відомі з річок Тапайос, Шінгу та Токантінс, які є правобережними притоками басейну нижньої течії Амазонки в Бразилії, де деякі популяції демонструють різницю в кольоровому малюнку одна від одної.

Типове місце розташування: «пальма Буріті поблизу Ріо-Верде, 32 кілометри на північ від Сан-Мігел-ду-Арагуайя, басейн Ріо-Арагуайя, штат Гояс, Бразилія».

Цей вид був відомий як L. sp. “Buckelkopf” в акваріумному хобі до публікації його офіційного опису.

Рід Laetacara наразі містить сім дійсних видів, і L. araguaiae можна відрізнити від усіх конгенерів за наявністю 7-8 променів спинного плавника (проти 9-10 у L. dorsigera, L. fulvipinnis і L. thayeri, 8-9 у L. curviceps і L. flamannellus, і 9–11 у L. flavilabris).

Крім того, він відрізняється від L. dorsigera тим, що має вузький ектоптеригойд (проти широкого), меншу глибину голови, коротшу морду і більше лусочок у поздовжньому ряду (23–25 проти 21–22).

Його можна відрізнити від L. curviceps, L. dorsigera та L. flamannellus за відсутністю темної плями на основі спинного плавця, від L. thayeri за наявністю циклоїдних лусочок на боках голови та наявність темної плями біля основи хвостового плавника; від L. flavilabris через те, що він має менше хребців (24 проти 26) і менше лусок у верхній бічній лінії (12–14 проти 15–18) і від L. fulvipinnis завдяки меншій кількості лусок у верхній бічній лінії (12–14 проти 15–17), меншій кількості лусок у нижній бічній лінії (6–8 проти 8–9) і відсутності темної крапки на краю кожної луски на середній латеральній частині бока.