Неґру

Ріка Неґру (порт. Rio Negro, ісп. Río Negro — «чорна річка», у верхній течії ісп. Guainía) — найбільша ліва притока Амазонки, вода якої має насичений чорний колір. Джерело річки розташоване на межі басейнів Оріноко і Амазонки, з останньою її також з’єднує природний канал Касік’яре. У Колумбії, біля джерела, річка називається Ґуайнія. Її головна притока — Ваупес, яка є суперницею за водозбір на східному схилі Анд з притокою Оріноко річкою Ґуав’яре. Ріу-Неґру зливається з Амазонкою, яка вище по течії часто називається Соліман (Rio Solimões) біля бразильського міста Манаус.

Rio_Negro

Неґру судноплавна близько 800 км від гирла, хоча її глибина зменшується до 1 м протягом сухого сезону. Під час сезону дощів річка заливає велику площу, розливаючись до 20 км, на 650 км від гирла. Протягом цього часу, від квітня до жовтня, річка представляє собою послідовність лагун, довгих островів і заплутаних каналів. У верхній течії в передгір’ях Анд, вище за впадіння Ваупес, річка дуже вузька, швидка та має багато порогів, водовертей та водоспадів. Попри це, каное і моторні баркаси можуть підніматися до містечка Сан-Габріель-да-Кажуейра в Андах.

Назва річки походить від чорного кольору її води, що нагадує кольором чай. Цей темний колір є наслідком перегнивання листя, яке річка збирає з навколишніх лісів.

Посилання