Andinoacara pulcher

Акара блакитно-плямиста

Блакитна плямиста цихліда (Andinoacara pulcher, латинською pulcher – “красивий”) – вид цихлід з роду Andinoacara, що походить з Тринідаду та прилеглих частин Венесуели. Як акваріумна риба вперше був завезений в Німеччину в 1906 році. До цього часу він був визначальним видом так званої групи “Aequidens”-pulcher, групи видів, які відрізняються від інших представників роду Aequidens відмінностями в забарвленні, будові кісток та лусці та до цих пір вважалися більш близькими до роду Bujurquina.

Ареал: Центральна і Південна Америки — живуть у мілких водоймах Колумбії, Панами, північної частини Венесуели й о-ва Трінідад.

Опис

Рот у цих риб менший і морда гостріша, ніж у риб роду цихлазома (Cichlasoma). Тіло стиснене з боків, лоб випуклий.

Сірувато-коричневе тіло з декількома темними поперечними, продовгуватими плямами. Через око та щоку проходить темна поперечна смуга. Позаду середини тіла розташована чорна пляма. Спинний плавець облямований яскраво-червоною смужкою. По всьому тілу, починаючи з голови, розкидані блискучі блакитно-зелені плями. Спинний плавець темно-блакитний з червоним або жовтим краєм.

Статеві відмінности не дуже виражені, але все ж видимі. Під час нересту самичка забарвлена більш яскраво, ніж самець. Основною відмінною рисою дорослих самців є гострі китиці спинного та анального плавців, спинний плавець з рожевим краєм. У самиці короткі спинний та анальний плавці з блакитним відтінком,  заокруглені.

Розмір: 15-20см, в акваріумі – до 15 см.

Утримання

Акваріум: 20-60 літрів на пару
Температура: 23-25oС
Твердість dGH: 6-12о
Кислотність pH: 5,8-6,8

Акваріум має бути довжиною не менше 80 см, помірно засаджений рослинами, з великим камінням, корчами, хованками й вільним місцем для плавання. Рослини краще саджати в горшочки. До хімічного складу води ці риби не вибагливі, оптимальна температура — 24°.

Годувати при утриманні різним дрібним кормом, головним чином хробачками й комахами, їдять також і сухий корм.

Корчі, шкорлупа кокосового горіху, каміння біля задньої стінки у вигляді терас та печер.
Ґрунт – галька 10-20мм
Біофільтр. Заміна 1/3 об’єму води раз у місяць.

Розмноження

Статевої зрілости досягають у 8—10 міс. Батьки доглядають за нащадками. Плодючість 300—500 ікринок, у великих самиць — до 1000 штук і більше. В залежности від температури й твердости води інкубаційний період триває від 3 до 8 діб, а ще через 4 доби мальків починають годувати стартовими кормами: коловратками, наупліями рачків, нематодами, розтертими енхітреусами.

Досить миролюбна та спокійна, однак з віком акара стає більш агресивною.

Підвиди:

Джерела