Labidochromis chisumulae

Лабідохром Чисумула (лат. Labidochromis chisumulae) — риба з роду Labidochromis.

  • Labidochromis сhisumulae (Chizumulu)
  • Labidochromis sp. “сhisumulae mbweca” (Tumbi Point)

Ареал

Живе лише у водах біля великого острова Чизумулу, розташованого на захід від ще більшого острова Лікома.

Мешкають у багатьох різних біотопах, але тільки там, де є скелі. Глибина проживання від 3 до 20 метрів. Більшість популяцій зустрічаються в перехідних зонах багатих на осадові відкладення. Активні самці цього виду не територіальні, хоча одновидові самці відганятимуться від місць нересту. Нерест може відбуватися у будь-якому облюбованому місці біотопу. Labidochromis chisumulae ведуть відокремлений спосіб життя і ніколи не зустрічаються у складі зграй.

Опис

Мальки та підлітки – яскравого перламутрово-білого кольору.

Самці забарвлені цікавіше. Тіло та плавці білі з легким бузковим відтінком. Широка чорна субмаргінальна смуга, що поширюється практично на весь спинний плавець, чорна похила смуга, що проходить від ока до рота, і чорна смужка, що йде по нижній половині рота, наявність чорної завжди суцільний, тонкі вертикальні смуги чорного кольору на корпусі, причому виразно видимі лише у його передній частині. Звичайно в моменти збудження (атаки на суперника, при залицяннях за самками), самці забарвлюються особливо інтенсивно.

Самки цього виду забарвлені в кремовий колір, іноді з блакитним відливом і виразно відрізняються забарвленням від самців.

Утримання

В акваріумі бажано влаштовувати скелі, розташовувати квіткові горщики, що лежать на боці, труби. Оптимальна температура води 25-27 градусів. Хімічний склад води: рН: 7,8 – 8,6, твердість 10-20.

Комерційні назви

Labidochromis Zebroides, Labidochromis Chisumulae