Maylandia cyneusmarginata

Самостійний вид, що відноситься до видового комплексу Maylandia zebra-complex. На сьогоднішній день відомий ще один географічний варіант (раса) цього виду, що мешкає у водах біля рифу Нкомо.

Мешкають у скельних областях перехідних зон, у яких скелі покриті товстим шаром осадових відкладень. Глибина проживання може варіювати у широкому діапазоні – від 1 до 20 метрів. Самці цієї чудової великої зебри забарвлені наступним чином: на блакитному корпусі розташовані чорні вертикальні смуги, частково заходять на спинний плавець, вздовж якого проходить чорна субмаргінальна смуга, анальний плавець і м’якопроменева область спинного плавника мають жовте забарвлення, хвостовий плавець зверху жовтими променями. Найближчими родичами Maylandia cyneusmarginatus є представники виду (видової групи) Maylandia fainzilberi, проте перші відсутні жовте забарвлення підборіддя.

Ґеоварієти

  • Maylandia cyneusmarginatus (Chia)
    Maylandia cyneusmarginatus (Chia)
  • Maylandia cyneusmarginatus (Nkhomo)

Харчуються, переважно, пухкими водоростями (“кремнеземками”) скельних обростань і мікротваринами, що живуть в них, а також зоопланктоном у відкритій воді.

Розмір самців: 11-12 см, самиць – 9-10 см.