Copadichromis virginalis

Ендемік північної частини оз. Малаві.

Зазвичай мешкає навколо скелястих берегів і рифів на відносно невеликих глибинах. Тут він у великій кількості косячить у відкритій воді, часто поруч з іншими видами.

Назва виду походить від латинського слова “virginale” (дівочий) і підкреслює стрункість тіла цих цихлід.

Опис

Дорослий самець може досягати приблизно 13 см. Самки дрібніші.

Ґеоварієти

Нині відомо кілька географічних варіантів (рас), зокрема:

Приналежність геоваріантів Copadichromis virginalis “fire crest”, Copadichromis virginalis “red line” та Copadichromis virginalis (Liuli) до тієї чи іншої видової групи так і не визначена. Хоча зусиллями Еда Конінгса, який видав у 2007 році нову книгу з класифікацією малавійських цихлід, якась ясність все ж таки настала.

Два види з перерахованих вище (з червоною смугою на спинному плавнику) і третій вид з вищеперелічених (з жовтою смугою в лобовій частині голови, що переходить на спину, і золотим відсвітом боків корпусу) зараз віднесені до видової групи “Mloto” і носять інші назви. З двома іншими дуже схожими видами справа йде в такий спосіб: з Copadichromis ilesi, що вже давно отримав наукову назву, все, в принципі, зрозуміло, а ось Copadichromis sp. virginalis (Kajose) поки що класифікований в окремий геоваріант виду Copadichromis virginalis і відокремлений від видової групи ‘Млото’ (‘Copadichromis-Mloto-Gruppe’).

Утримання

Вид особливо активний, і його не слід зберігати в резервуарах розміром менше ніж 150 x 45 x 45 см – 300 літрів.

Температура: від 25 до 29°C
pH: від 7,5 до 8,5
Твердість: від 10 до 25°H

Оскільки це вид відкритої води, йому потрібно багато місця для плавання. Субстрат з піску також важливий, оскільки самці будуть будувати на ньому свої гнізда. Додайте кілька кам’яних куп, щоб забезпечити різноманітність і схованки. Це також буде важливо, якщо ви хочете тримати в акваріумі будь-який скельний вид. Це не зашкодить рослинам, і ви можете використовувати кілька пучків стійких до жорсткої води видів, таких як Vallisneria, Anubias або Sagittaria, якщо хочете.

Загалом мирний вид, навіть за стандартами Copadichromis. Він погано підійде, якщо його тримати поруч із буйними чи войовничими товаришами по танку, і його, звичайно, не слід поєднувати з Мбуною. Також уникайте риб подібного кольору, оскільки вони можуть спровокувати агресивну реакцію. Інші Copadichromis також не слід включати, оскільки вони можуть гібридизуватися один з одним. Кращими товаришами по акваріуму є більшість видів Aulonocara та мирні Haps, такі як Cyrtocara moorii.

Розмноження

Самці більші, набагато барвистіші та мають довші плавники, ніж самки.

Самки виношують ікру в роті, як інші представники роду. В ідеалі вони повинні розмножуватись в окремому акваріумі, в гаремі з одного самця і принаймні 3-4 самок. Він буде нереститися в умовах спільноти , хоча рівень виживання мальків , очевидно, буде нижчим. Ємність довжиною від 150 см є хорошою для розведення, і її слід обладнати відповідно до потреб. Обов’язково забезпечте кілька плоских каменів і залиште деякі ділянки відкритого піску, які будуть потенційними місцями нересту. pH має бути приблизно 8,0-8,5, а температура 25-26°С. Додайте рибі високоякісну дієту, і вона повинна зайнятися «справою» без додаткових спонукань.

Коли риба буде готова, самці будують місце для нересту, зазвичай під каменем або іноді біля нього. Це дуже просте поглиблення в субстраті, з якого було видалено грубий матеріал. Далі будуть демонстрації інтенсивного кольору, призначені для спонукання самок, що проходять повз, до спаровування з ним. Він може бути досить агресивним у своїх пошуках, і саме для того, щоб розсіяти це, цей вид найкраще розмножувати в гаремі. Коли самка сприйнятлива, вона підійде до місця нересту і відкладе ікру кількома порціями, відразу збираючи кожну партію в рот. Запліднення відбувається типово для малавійських ротонароджувальників. У самця на анальному плавці є “ікрові плями” ( кольорові плями у формі ікри) , і самка приваблюється ними, думаючи, що це ікринки, які вона пропустила. Коли вона намагається схопити їх до виводку в її роті, самець випускає свою сперму. Потім самка відкладає наступну партію ікри, і процес повторюється, поки вона не винесе повний виводок .

Самка може носити виводок протягом 3-4 тижнів, перш ніж випустити мальків у вільне плавання. У цей період вона не їсть, і її легко помітити по роздутому роті. Якщо самка переживає надмірний стрес, вона може передчасно виплюнути виводок або з’їсти його, тому потрібно бути обережним, якщо ви вирішите перемістити рибу, щоб уникнути хижацтва мальків . Варто також зазначити, що якщо самка занадто довго перебуває поза колонією, вона може втратити своє місце в групі . Ми рекомендуємо чекати якомога довше, перш ніж переміщати самку, якщо її не переслідують. Деякі заводчики штучно забирають мальків з рота матері на 2-тижневому етапі і вирощуйте їх з цього моменту, оскільки це зазвичай призводить до більшої кількості здорових мальків. Однак цей підхід призначений виключно для експертів.

Мальки достатньо великі, щоб приймати науплії Артемії та подрібнені сухі корми, як тільки їх випускає мати.