Gephyrochromis sp. “patricki” (Minos Reef)

Протягом тривалого часу цей вид був віднесений до роду Metriaclima і лише в 2007 Ед Конінгс переніс його в рід Gephyrochromis.

Найчастіше живуть над піщаними ділянками перехідних зон, багатих на осадові відкладення, на глибинах від 20 до 25 метрів. Територіальна агресивність під час підготовки до нересту та при нересті спрямована в основному проти одновидових особин. Нерестове гніздо активні самці риють у піску під невеликими скелями чи купами каміння.

Самці та самки цього виду мають виразну вертикальну смугастість, виражену смугами темного кольору. За забарвленням самці Gephyrochromis sp. ‘patricki Minos’ дуже схожі із самцями Metriaclima sp. ‘Patricki Mbenji’, але в останніх вертикальна смугастість на корпусі не настільки виразна.

При харчуванні скельними обростаннями відривають їх від субстрату, перебуваючи під прямим кутом до нього, а при харчуванні обростаннями піщаного субстрату розгрібають поверхневий шар осадових відкладень, як лопатою, вивільняючи їстівні фрагменти. Зоопланктон ловлять у відкритій воді.

Синоніми

  • Metriaclima spec. ‘Patricki Minos’
  • Metriaclima spec. ‘Patricki Minos Reef’