Coptodon gutturosus

Coptodon gutturosusCoptodon gutturosus, зазвичай, має насичено-червоні груди в забарвленні під час догляду за виводком, успадковане від Coptodon guineensis, який, імовірно, є спільним предком усіх видів Coptodon озера Бермін (Bermin).

Риби мають чудове масивне тіло, з синіми, опуклими губами та (це залежить від настрою) темно-чорним виступом живота. Таким чином, вони поєднують характеристики Coptodon gutturosus, Coptodon snyderae і Coptodon bemini; також виглядає схожим на Coptodon bakossiorum.

Вони бачать рослини як компонент їжі, ви повинні це знати.

Утримання

Акваріум довщиною, щонайменше, 120 см і об’ємом від 160 л. Слід утримувати групою від 3-х осіб, краще 5-7. Вид можна утримувати разом з іншими видами, але вам слід уникати спільного утримання з іншими видами Coptodon, оскільки в цьому випадку високий ризик схрещування.

Вода: температура 24-28 °C, pH 7-8.

Рослино- та всеїдні (переважно водорості, водні гриби, рослини, детрит). В акваріумі їй слід давати переважно зелений корм. Харчується ніжними акваріумними рослинами.

 Foto © Kim Pedersen

Розмноження

Ікру відкладають на відкритий субстрат. Пара постійно захищає потомство в дуже агресивний спосіб, тому відповідний акваріум повинен містити багато схованок у вигляді каменів і коріння (які повинні сягати на поверхню) і бажано кілька сильних рослин (наприклад, Bolbitis і Microsorum).). Дно повинне бути встелене піском або дрібним гравієм.