Krobia itanyi

Акара ітані, акара-дельфін.

Нижня течія річки Мароні (кордон Гвіани та Суринаму), Південна Америка.

Видова назва дана у відповідності з місцем вилову типового екземпляра: “Itany” – французька назва річки Мароні у її верхній течії.

Опис

Забарвлення сіро-жовто-оливкове з переривчастою темною смугою, що йде від ока і закінчується у задній частині спинного плавця. У верхній частині хвостового стебла – чорна пляма. Інтенсивність забарвлення може змінюватися залежно від їхнього самопочуття та настрою.

Самці довжиною до 15 см TL, зазвичай до 12 см, самиці дрібніші.

Самці трохи яскравіше забарвлені, непарні плавники у них більш подовжені.

Утримання

Акваріум від 100 л, з великим камінням, корчами, укриттями, помірно засаджений рослинами, з вільним місцем для плавання. Порівняно мирні; можливе утримання із собі подібними у великому акваріумі. У ґрунті копаються мало і рослини не псують. До складу води невибагливі. Необхідна аерація, фільтрація та регулярна заміна частини води.

Твердість води 6-20°dGH, рН 6,0-7,5, температура 22-28°С.

Корм живий, заморозка, гранули, пластівці.

Розмноження

Дозрівають у віці 10-14 місяців при довжині 6-9 см.

Нерестовий акваріум місткістю 50-60 л, з ґрунтом із чистого піску.

Нерест починається зазвичай уранці і триває близько 2 годин. Ікру відкладають на великий плоский камінь, лист рослини або стінку акваріума. Обидва батьки по черзі доглядають кладку, обмахуючи і прикриваючи ікру плавниками, а потім і молоддю. Плодючість: до 500 ікринок. При температурі 27 ° С личинки викльовуються через 42-56 годин. Стартовий корм: коловратки, науплії артемії та циклопа.

Твердість води 6-15°dGH, рН 6,5-7,0, температура 25-27°С.