Limbochromis robertsi

Limbochromis robertsi – єдиний вид роду Limbochromis.

Limbochromis robertsi має довжину від 8 (самки) до 12 (самці) см і має тонке витягнуте тіло з прямим профілем чола та загостреною мордою. Цей вид відрізняється від інших цихлід з племені Chromidotilapiini відносно невеликою кількістю лусочок навколо хвостового стебла.

Limbochromis robertsi

Limbochromis robertsi
фото Norbert Friedrich

Риба від сірого до жовто-коричневого кольору, морда і горло червонуваті. Залежно від настрою можуть бути помітні темні поздовжні смуги. Спинний, анальний і хвостовий плавці самців мають густий малюнок з червоними крапками, а у самок безбарвні або злегка жовтуваті і без малюнка. Тільки спинний і хвостовий плавці мають блискучу металеву смугу з червоною облямівкою у верхній частині. Хвостовий плавець злегка вдавлений у самок і роздвоєний у самців.

Limbochromis robertsi живе в невеликих, затінених і швидкоплинних річках тропічних лісів і харчується переважно водоростями та детритом. Самці дуже територіальні з великою агресивністю по відношенню до родичів і займають території в середньому 2 м².

Limbochromis robertsi завжди нереститься в норах. Личинок самець кладе в ямки на дні, а самиця, також, бере їх у рот. Таким чином, вид демонструє розмножувану поведінку десь між печерними та ларвофільними плідниками.