Aulonocara stuartgranti

Загальноприйняті назви

Chilumba Aulonocara, Usisya Aulonocara, Flavescent Peacock, Ngara Aulonocara, Aulonocara New Yellow, Aulonocara Steveni, Aulonocara Blue Neon, Aulonocara Nyassae, Aulonocara Cobue, Aulonocara Red Flash.

Синоніми

Aulonocara hansbaenschi Meyer, Riehl & Zetzsche, 1987, з типом місцевості в 8 км південніше Masinje, оз. Малаві, Малаві.
Aulonocara steveni Meyer, Riehl & Zetzsche, 1987, з типами знайденими в Kande Island, оз. Малаві, Малаві.

Aulonocara steveni і Aulonocara hansbaenschi є молодшими синонімами Aulonocara stuartgranti й є звичайними географічними варіантами цього широко розповсюдженного  виду.

Середовище існування

Кислотність pH води оз. Малаві знаходиться в районі 8.3.  Температура води в озері Малаві має сезонні коливання. В сухий сезон вона може бути низькою, до 20°С, а в закритих заливах у сезон дощів перевищує 30°C.

Представники цієї підгрупи аулонокар наддають перевагу пологим узбережжям перехідних зон з піщаним дном і нагромадженнями каміння на глубинах 15-20 метрів.

Самки, не-домінантні самціта молодь шукають їжу на піщаних “плямах” в безпосередній длизкості до скель, формуючись у невеликі групи або поодиноко. У випадку загрози всі вони ховаються серед скель. Особи деяких популяцій дуже сором’язливі й постійно ховаються в печерах, тоді як інші гуртуються в великі гурти над пісчаними просторами (наприклад, варіація Usisya).

Сексуально активні самці копають нерестові печери між скелями чи тунелі під камінням, позначаючи свої нерестові угіддя низьким піщаним валом перед входом у печеру (або тунель).

Опис

Як і всі аулонокари, мають чутливі ‘вуха’ в нижній частині голови у вигляді заглиблень (канавок), що чітко реєструють, як детектори, найменші рухи безхребетних у піщаному ґрунті. Ця сенсорна система не є системою попередження для виявлення хижаків на далеких підступах, інакше вона виглядала б як збільшена бічна лінія на корпусі, так як корпус – це кращий приймач, ніж голова. Мають один ряд лусочок на інфраорбітальній (під очима) кістки, причому сама кістка може бути більш менш збільшеною, залежно від конкретного виду.

Раса Usisya нараховує найбільшу кількість цього виду. Самці можуть досягати максимального розміру близько 12 см, а самки — приблизно 10 см. Популяція, відома як “Блакитний Неон” (“Blue Neon”) у Танзанії й Мозамбіку дещо менша: самці близько 9 см та самки 7 см.

Харчування

Харчування, характерне як для всіх Aulonocara. Переважно складається з ракоподібних й личинок комах, що живуть у піску.

Утримання

Малавійські цихліди достатньо стійкі й можуть перенести деякі коливання рН, але рекомендується рН акваріумної води підтримувати між 7.0 та 8.5.

Бажано, утримувати постійну температуру в діапазоні від 23 до 28°C, перегріву приблизно до 32°С може бути достатньо, щоби вбити цих цихлід.

Навіть самці Aulonocara stuartgranti є мирними по відношенню до інших цихлід й ми рекомендуємо утримувати лише одного самця на вид в одному й тому ж акваріумі.

Більше однієї самки не є необхідною умовою але, звичайно, можливо.

Розмноження

Сексуально активні самці копають нерестові печери між скель або тунелі під камінням, позначаючи свою нерестову територію низьким піщаним валом перед входом до печери (або тунелю). Самці захищають свою територію під або між скелями. В великій печері можуть бути декілька територіальних самців. Великі особини віддають перевагу виступаючим скелям, особливо коли вони нависають над піском.

Самки тримаються в вигляді невеликого гурту та парять над піском між територіями самців. Нерест відбувається всередині печери.

Географічні варіанти

Джерела

  • Meyer, M. K. & R. Riehl; 1985; ‘Aulonocara baenschi n. sp. und Aulonocara stuartgranti n. sp., zwei neue Taxa aus der Familie Cichlidae vom Malawi-See (Pisces, Perciformes, Cichlidae)’; H.A. Baensch & R. Riehl, Aquarien Atlas, Band II; pp. 836-846.
  • cichlidae.com куратор: Ad Konings, останні зміни 04 травня 2008. (переглянуто 30.10.2008)
  • FishBase
  • Catalog of Fishes