Apistogramma ortegai

Вид був описаний у 2014 році шведським іхтіологом Свеном О. Кулландером і двома його колегами, а до того він був відомий в акваріумістиці як Apistogramma sp. “Papagei”. Епітет “ortegai” на честь Ернана Ортеги Торреса, перуанського іхтіолога, який довгий час вивчав фауну риб Перу. Карликова цихліда-папуга належить до видової групи карликової цихліди зебри (Apistogramma regani) і особливо схожа на Apistogramma commbrae , A. inconspicua та A. linkei у цій групі видів. З цих трьох видів карликову цихліду-папугу можна відрізнити за відсутністю вертикальних смуг на хвості.

Опис

Apistogramma ortegai має помірно високу спину, висота тіла становить третину стандартної довжини. Як і всі карликові цихліди, вид має чітко виражений статевий диморфізм. Самці блакитні з червоними крапками на слабких бічних смугах і сімома вертикальними смугами, які зазвичай більш виражені ззаду, ніж спереду. Сьома і остання смуга утворює хвіст. На спинному плавці помітні червоні та блакитні вертикальні смуги, інтенсивність яких посилюється назад. Край спинного плавника темно-сірий. Анальний плавник смугастий жовтувато-блакитний. Їх передній край чорний. Грудні плавці прозорі, черевні світло-блакитні, перший промінь і відповідна плавникова перетинка світло-сірі. Хвостовий плавець оранжево-жовтий. Щоки блакитні з червонуватими плямами. Губи сірі або світло-блакитні. Самки жовтуваті з двома-шістьма чорними плямами на бічній лінії. Спинний плавець жовтий з темною облямівкою і основою; перший і другий промені та відповідні мембрани чорні. Брюшні та анальний плавники жовті з чорними передніми краями. Хвостовий плавець жовтий, темна пляма хвоста приблизно прямокутна. Самки, які доглядають за виводком, мають темну лінію по середній лінії живота, що тягнеться від черевних плавників до заднього проходу.

Ареал

Apistogramma ortegai живе біля берегів у невеликих прозорих струмках у водозбірній зоні р. Ампіаку (Río Ampiyacu). Дно струмків піщане або суглинисте, вкрите осіннім листям. Максимальна глибина 50 см. У типовій водоймі вода мала температуру 26 °C і pH 6,0. У тому самому середовищі існують двосмуга карликова цихліда (Apistogramma bitaeniata), Bujurquina peregrinaba, Cichlasoma amazonarum і невідомий вид Crenicichla, тетра Astyanax bimaculatus, Leporinus sp. aff. friderici, Moenkhausia margitae, Moenkhausia oligolepsisі, Pyrrhulina semifasciata, невизначені види з тетра родів Acestrocephalus, Characidium і Knodus, панцирний сом Corydoras fowleri, два неідентифіковані види сома з родів Ituglanis і Rhamdia, риба-ніж Sternopygus macrurus і неідентифікований вид роду Gymnotus.

  • Apistogramma ortegai Britzke, C. de Oliveira & Kullander, 2014
    • Apistogramma ortegai (Ampiyacu)
    • Apistogramma ortegai (Nanay)

Apistogramma ortegai
Apistogramma ortegai
фото Papja

Джерела

  • Britzke, R., C. Oliveira and S.O. Kullander (2014) Apistogramma ortegai (Teleostei: Cichlidae), a new species of cichlid fish from the Ampyiacu River in the Peruvian Amazon basin. , Zootaxa 3869(4):409-419.