Labidochromis vellicans

Labidochromis vellicans — ендемічний вид для озера Малаві, де живе на кам’янистому рифі у південній частині озера на глибині до 8 м.

Назва виду походить від латинського слова “vellicatio” (щипання, відщипування, смикання) і вказує на технологію харчування цих цихлід, що вищипують водорості зі скельних обростань з дуже коротким проміжком часу.

  • Labidochromis vellicans
  • Labidochromis vellicans (Minos Reef)

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах між островом Намалендже та затокою Нкудзі, а також далі на північ вздовж східного узбережжя озера аж до рифу Мінос (крім острова Чиніамвезі).

Вважають за краще проживання в більшості місць скельних біопів, вільних від осадових відкладень. Досить часто зустрічаються в турбулентних водах екстремально мілководних областей. Захист нерестових угідь з боку активних самців у природі не спостерігався. Самці та самки, як правило, ведуть відокремлений спосіб життя і дуже рідко зустрічаються у складі невеликих груп. Такі групи переважно складаються з підліткових особин. Між дорослими самцями існує конкуренція за володіння кормовими угіддями. Нерест може відбуватися у будь-якому облюбованому місці біотопу і не обов’язково у печерах.

Опис

Характерними відмітними ознаками Labidochromis vellicans є: оранжево-коричневе забарвлення голови та грудей у ​​самців, а також оранжева кромка на непарних плавцях.

Це дрібна риба, що сягає 8-10 см завдовжки

У природі живиться личинками комах і рачками на каменях.

Комерційні назви

  • Labidochromis vellicans
  • Labidochromis masinje