Aequidens tetramerus

Aequidens tetramerusАкара сітчаста — мешкає в річках і струмках басейну Амазонки, Оріноко, Парани. Вважає за краще триматися в повільних потоках.

Опис

Акара сітчаста одна з найбарвистіших серед Cichlasomatinae, особливо впродовж його шлюбного періоду. Живиться передусім комахами, інколи рослинними залишками. Дуже територіальна риба.

Aequidens tetramerusЗабарвлення варіює залежно від ареалу. Самець жовтувато-сірий, спинка зеленувата до коричневої, нижня частина тіла червоняста, горло фіолетове. Від очей до хвоста проходять великі темні безформні плями. Плавники зеленувато-коричневі, також жовтуваті або блакитнувато-сірі з темними точками, спинний і анальний плавці подовжені. Самиця забарвлена блідніше, її спинний і анальний плавці найчастіше тупі. Молоді рибки забарвлені яскравіше, вони менш агресивні, ніж дорослі.

У природньому середовищі акара сітчаста зростає до 25 сантиметрів, в акваріумі 12-18 см. Ладить акара сітчаста з рибами середніх і великих розмірів. Тримається в середньому і нижньому шарах води.

Розмноження

Статева зрілість у акари сітчастої наступає в 10-12 місяців, при довжині не менше 10 см.

Утримання

Aequidens cf tetramerusАкваріум для утримання акари сітчастої має бути об’ємом не менше 150 літрів. Бажано щотижня робити підміни до третини води в акваріумі. Акваріум рекомендується засадити твердолистими акваріумними рослинами, щоб рибки не об’їдали їх листя. Рослини слід висаджувати в окремі горщики, оскільки акара у пошуках їжі копає грунт і може викопати ці рослини. З цієї ж причини грунт повинен складатися з великих, без гострих кутів, фракцій. Аерація і фільтрація акваріума обов’язкові. Добре, якщо в акваріум буде обладнаний укриттями з великих каменів і корчів. Риби територіальні, захищають свою ділянку від будь-яких прибульців, в період нересту агресивні.

В якості корму підійде спеціальний гранульований корм, шматочки кальмара, скоблене м’ясо або живий корм відповідного розміру (комахи і їх личинки, дрібна рибка, черв’яки).