Neolamprologus pulcher

Лампрологус прекрасний, нарцисова цихіда

Neolamprologus pulcherСинонім: Lamprologus savoryi pulcher.

Види-двійники: Neolamprologus brichardi. Щоб відрізнити один вид від іншого, придивіться уважно до чорних плям біля очей рибок. У Neolamprologus brichardi в кутку зябрової кришки помітна пляма, що з’єднується з оком темною смугою, а у лампрологуса прекрасного позаду ока є косий чорнуватий штрих, другий проходить по краю зябрової кришки.

Ареал: озеро Танганьїка.

Геоваріанти

Біотоп: скали.

Довжина тіла самця 10 см, самиці – 9 см.

Будова тіла й забарвлення: форма тіла дуже витончена. Не маючи яскравого забарвлення, ця рибка поза конкуренцією у витончености й досконалости пропорцій. Крім подовженого тіла звертають на себе увагу довгі білі промені на непарних плавцях, хвостовий через це має ліровидну форму. Забарвлення тіла й плавців пісочна, світло-сіра або сірувато-розувата. У деяких форм у забарвленні багато жовтих тонів. Від бірюзового ока до темної плями на краю зябрової кришки проходить темна смуга. Там же розташоване яскраво-жовта пляма. Відмітини облямовані молочно-білою смугою, низ голови прикрашений ніжними блакитними розводами.

Статевий диморфізм: у самців непарні плавці дещо довші.

Поведінка: спокойний, територіальний вид. Самець охороняє участок з укриттями, в яких нерестяться декілька самиць.

Утримання: умови ті ж, що й для інших мешканців озера Танганьїка. Харчуються трубочником, мотилем, штучними кормами. Температура води 25–27°C.

Розмноження починається в 9 місяців. Самиця відкладає на стінки печерки близько 100 зеленуватих ікринок. Обоє батьків доглядають нащадків, а коли з ікри через 2 дні з’являться личинки, риби переносять їх у плоскую ямку, вириту в ґрунті. Через 6 днів молодь починає плавати й харчуватись наупліями артемії. Різновікові нащадки декількох нерестів можуть складати одну загальну групу.

 

Джерело: Ігор Шеремєт’єв “Лампрологус прекрасный (Neolamprologus pulcher)