Apistogramma rubrolineata

Apistogramma rubrolineata (A18, A19) – вперше була виявлена в дренажі р. Бені (Beni) на північному заході Болівії. Згодом була виявлена друга популяція поблизу Пуерто-Мальдонадо (Puerto Maldonado) в р. Мануріпі (Manuripi) в Перу. Кожне з цих місць дало комерційну назву рибі, тому вони були відомі як

    • Apistogramma sp. “Beni” та
    • Apistogramma sp. “Manu”.

Хоча в цих популяціях існують незначні відмінності, вони, безсумнівно, однакові риби.


(c) aquariumglaser.de

Apistogramma rubrolineata – дуже характерні риби, оскільки вони є одними з небагатьох апістограм, які мають на своєму тілі горизонтально-смугастостий малюнок. Інші види, такі як A. tucurui та A. sp “Vielfleck/Multi-spot, мають ряди горизонтальних плям, але жоден не настільки яскраво виражений, як у A. rubrolineata. Хоча ряди плям, здається, мають червоний колір, ближчий огляд показує що вони іржаво-коричневого кольору. Однак, плямки на їхніх мордочках яскраво-червоного кольору.

Розмноження

Пара взаємодіє так само, як і будь-який інший вид апістограм. Велику частину часу самиця є начальницею. Вона приймає свої яскраво-жовті кольори для догляду за потомством і постійно б’ється з самцем, коли він наближається. Все це змінюється, коли вона починає дозрівати до нересту. В цей час вона втрачає свої блискучі жовті кольори і набуває тьмяно-жовтого кольору. Коли вона перебуває в такому стані, самець є беззаперечним правителем баку, і він буде проявляти помірну агресію по відношенню до самки. Все це змінюється протягом декількох днів, оскільки вона сховається в печері, й буде охороняє кладку яскраво-червоних ікринок.


(c) facebook: Sammy Yu

A. rubrolineata чудові плідники, але не дуже добрі батьки. Самка, схоже, втрачає інтерес до потомства приблизно по третьому дню після вилуплення. В цей час вона виносить личинок з печери і намагається водити їх навколо акварума. Звичайно, до вільного плавання ще кілька днів, і, здається, самка втрачає до них інтерес, і вони швидко зникають. Це неодноразово траплялося в акваріумах різного розміру та різної комплектації.