Aulonocara jacobfreibergi (Boadzulu)

Ґеоварієт виду Aulonocara jacobfreibergi.

Aulonocara jacobfreibergi (Boadzulu) Aulonocara jacobfreibergi (Boadzulu)

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південній частині озера Малаві (держава Малаві) у водах біля острова Боадзулу.

 

Опис

Належить до типової підгрупи Aulonocara jacobfreibergi (‘Jacobfreibergi Type’), що входить до групи ‘скельних’ аулонокар. Ця підгрупа об’єднує, виключно, “печерних” аулонокар.

Представники цієї підгрупи аулонокар найчастіше зустрічаються у скельних областях перехідних зон на глибинах від 2 до 10 метрів. Самці, як правило, займають невеликі печери, в яких і харчуються і нерестяться, тому й віднесені до окремої підгрупи печерних аулонокар. Відмінною ознакою цієї видової підгрупи є наявність на щоках збільшеної, інфраорбітальної кістки, що знаходиться під очима, 2-4 рядів лусочок. Також, як і інші види аулонокар, мають свої “вуха”-сенсори в нижній частині голови, що виконують роль детекторів. Ці акустичні канавки з високою чутливістю реєструють найменші рухи, що ховаються в піску безхребетних. Є припущення, що “вуха” печерних аулонокар більш чутливі, ніж, наприклад, у піщаних аулонокар, оскільки пошук їжі в донному субстраті відбувається в умовах темних печер та ущелин. Пошуком їжі займаються протягом світлового дня, вишукуючи її або в донному грунті печер (сексуально активні самці) або поза печерами (самки та незрілі самці). Вночі знаходяться або в печерах або у затемнених місцях скельної частини біотопу.

Шукають здобич за допомогою чутливих головних органів (канавок), розташовуючись за 5-10 мм від субстрату під кутом 20-30 градусів до нього. “Слухаючи” дно, аулонокари ніби сплять, перебуваючи в стані трансу, з якого блискавично виходять, виявивши видобуток. Після чого слідує швидке захоплення їжі разом з піском, пережовування з одночасним відфільтровуванням (просіюванням) піску через зябра і знову стан трансу. Виявлення об’єкта відбувається досить швидко, але швидше здійснюється його захоплення. Пошук їжі, як правило, відбувається всередині своїх сховищ-печер (у піщаному або мулистому дні), але досить часто і поза ними.

Розмір самців 8-13 см, самиць – 6-9 см.

Синоніми

  • Aulonocara jacobfreibergi (Reginae),
  • Trematocranus reginae

Комерційні назви

  • Trematocranus Jacobfreibergi,
  • Trematocranus Reginae,
  • Malawi Schmetterling