Maylandia sp. zebra “gold”

Maylandia sp. “zebra gold”, також відома під комерційною назвою «Pseudotropheus Mustardi». На експорт “золоті зебри” відловлюються лише в одному місці, у північній частині затоки Nkhata (Chadagha), проте ареал поширення у них трохи ширший: від Chirombo Point до Charo.

Цихліди з видової групи “золоті зебри” віддають перевагу скелям біотопів на глибинах від 10 до 25 метрів. Зазвичай на таких глибинах скелі вкриті шаром осадових відкладень, проте є велика кількість зон, які вільні від седименту – ось їх і облюбували золоті зебри. Часто спостерігаються над піщаними плямами між скелями, які й захищаються готовими до нересту самцями. Територіальна агресивність, переважно, спрямована проти одновидових самців (внутрішньовидова агресивність). Самки та незрілі самці, як правило, ведуть відокремлений спосіб життя і вкрай рідко зустрічаються у складі маленьких груп. Активні самці виривають у піску під скелями поглиблення (штучну печеру) для майбутнього нересту – така нерестова поведінка цілком нормальна для місць, де скелі знаходяться на глибинах 10-20 метрів і прилягають до піщаного дна. Іноді для нересту використовують і природні печери. У біотопах такого типу може знайти їжу обмежену кількість цихлід і вони в пошуках їжі швидше перетинають довгі піщані смуги між скельними біотопами, ніж цихліди зі скельних біотопів, вільних від осадових відкладень. Тому між видами цихлід, мешканців скельних біотопів багатих осадовими відкладеннями менш сильно виражена географічна варіабільність. Проте невеликі базові популяції (популяції-засновники) швидше ведуть до утворення географічних варіантів та нових видів.

Представники видової групи Maylandia sp. zebra “gold” відомі кількома різними геоваріантами. Також серед цієї групи зустрічається поліхроматизм, який, в основному, зачіпає жіночі особини (OB-Morphe), які у більшості відомих геоваріантів мають коричневе забарвлення. Бувають і чоловічі ОВ-варієти, але рідше, ніж серед жіночих особин.

Ґеографічні варієти

 • Maylandia sp. zebra “gold” (Charo)
   
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Kakusa)
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Kawanga)
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Lions Cove)
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Lions Cove) OB
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Mara Rocks)
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Mundola)
 • Maylandia sp. zebra “gold” (Nkhata Bay)
  Maylandia sp. 'zebra gold' Nkhata Bay, female

Вважають за краще харчуватися зоопланктоном, якого на глибинах 10-25 метрів, як правило, мешкає неабияка кількість. Територіальні (нерестові) самці частіше харчуються обростаннями і мікротваринами, що живуть усередині, але не рідко за таким харчуванням спостерігаються і самки.

Зішкрібають скельні обростання, перебуваючи під кутом 90 градусів до субстрату. Також ловлять планктон у водяному стовпі над субстратом. При нестачі перерахованих об’єктів харчування, збирають (скльовують) їстівні частинки органічного осаду. Самки і незрілі самці ніколи не групуються в пошукові зграї, а більшою мірою ведуть відокремлений спосіб життя.

Опис

Розмір самців: 12-13 см, самиць – 10-11 см.