Cynotilapia aurifrons

Cynotilapia aurifrons безперечно виділяється своєю чорною маскою та світло-блакитними смугами, над якими привертає увагу золотистий/жовтий спинний плавник!

Cynotilapia aurifrons була описана Tawil у 2011 році. До офіційного опису використовувалася назва Cynotilapia sp. ”Mbamba”. Однак Tawil описав види в новому роду Microchromis. Через розбіжності щодо достовірності цього роду інші вчені вказують, що цим видом має бути Cynotilapia. Нові дослідження покажуть, де цей вид знайде своє місце.

Назва роду Cynotilapia складається з двох слів: “cyno” походить від латини і означає собака; “tilapia” була збірним родом для всіх видів цихлід з Африки в 19 столітті. Назва є посиланням на великі ікла в ротовій щелепі цього роду.

Назва виду “aurifrons” походить з латинської мови і може бути розбита на дві частини: “auri” означає золото, а “frons” означає чоло або брову; посилання на забарвлення спинного плавця самців.

Опис

У дикій природі самці досягають максимальної довжини близько 9 см. Самки зазвичай залишаються трохи меншими. Через те, що ми даємо в акваріум занадто багато і надто потужної їжі, вони виростають максимум до 14 см. Вони виростають приблизно на 2 сантиметри вище за Cynotilapia zebroides, на яку вони дуже схожі.

Найбільше вражає забарвлення домінантних самців. Вони дуже темно-коричневого/чорного кольору. У чорному іноді можна знайти невеликі залишки блискучої синини. На боці вони мають 8-9 темних вертикальних смуг. Перша з цих смуг починається відразу за зябровою кришкою. Ці вертикальні чорні смуги ніколи не з’єднуються зверху. Вони перериваються золотистим спинним плавцем. Між чорними вертикальними смугами ви бачите світло-блакитні блискучі смуги, які часто тонші за чорні смуги.

Cynotilapia aurifrons має майже повністю чорну маску на голові. Дві неправильні міжглазничні блакитні смуги добре контрастують з чорними. Перший прямо перед очима, другий по діагоналі над ним. На задньому краї зябрової кришки в чорному кольорі видно синє райдужне забарвлення.

Спинний плавник Cynotilapia aurifrons, безумовно, виділяється. У домінантних самців він світло-блакитний по краях із золотою смугою між ними. Промені заднього плавця можуть чорніти в області спинного плавця. Грудні, черевні та анальний плавці чорні з тонкою світло-блакитною лінією на передньому краї. Хвостовий плавець чорний з тонкими світло-блакитними лініями. Краї хвостового плавника мають такий же золотистий/жовтий колір, як і в спинному плавнику.

Самки не так красиво забарвлені, як самці. Підлеглі самки в основному забарвлені в коричневий колір. Домінантні самки можуть трохи потемніти. У них також є деякі смуги, а іноді й жовті плавці, але ніколи не такі яскраві чи темні, як у самців. І в дикій природі, і в акваріумі самки також залишаються меншими за самців.

Ґеоварієти

Забарвлення головним чином самців частково залежить від місця розташування. Географічне поширення та ізоляція місць призвели до місцевих сортів. Купуючи Cynotilapia aurifrons, запитайте, чи відоме місце вилову, щоб ви могли знайти відповідні замінники, якщо трапиться загубити рибу.

Утримання

Мінімальна довжина акваріума для Cynotilapia aurifrons повинна становити 150 сантиметрів. Адже самці в акваріумі стають великою рибою і дуже територіальні. Прикрасьте акваріум кварцевим піском на дні. Помістіть каміння з отворами, тріщинами та ущелинами між ними. Між ними самець створить свою територію. Самка може вислизати від уваги самця між камінням.

Так як самці територіальні, в акваріумі можна тримати тільки одного самця. Зазвичай ви тримаєте їх у гаремі, тому один самець з двома-трьома самками. Слідкуйте за тим, щоб в акваріумі не містилися види з однаковим малюнком і кольором.

Вода може мати температуру від 22 до 26 C. Влітку температура на кілька градусів вища, що, зазвичай, не проблема, але слідкуйте за своєю рибою уважніше. Тепла вода може містити трохи менше кисню, ніж прохолодніша. Рівень pH може бути від 7,5 до 8,5.

Для рибок в акваріумі Малаві рослини не потрібні. Якщо ви все ж хочете зберегти деякі рослини, розгляньте деякі витривалі сорти. Валіснерія, яванська папороть або анубіас — витривалі рослини, які іноді живуть трохи довше з мбуною. Зазвичай мбуна вибирає рослини. Зазвичай рослини довго не живуть.

Розмноження

Як і інші малавійські цихліди, самка Cynotilapia aurifrons виношує ікру в роті. Самець робить яму для розмноження на своїй території. Для цього він вибирає місце на піску біля каменя. Розплідна яма округлої форми. Пісок вибирається з ями і випльовується за межі ями.

Самець вібруючими рухами показує самці бік, розпускаючи плавники. Цим він намагається заманити її до своєї розплідної ями. Якщо самка йде за ним до ями, він продовжує свою діяльність там.

Кружляючи один над одним, самка відкладає ікру в пісок. Самець повертається разом з нею і запліднює ікру. У цей же хід самка підбирає ікру ротом. Вони продовжують це робити, поки всі яйця не будуть відкладені і самка не підбере ікру.

Самка Cynotilapia aurifrons виношує ікру в роті. Через кілька днів мальки вилупляться. Однак вони залишаються в роті самки в цілому близько трьох тижнів. Живляться жовтковим мішком. Самка в цей час взагалі не їсть.

Через три тижні мальки достатньо великі, щоб самостійно піклуватися про себе. Самка шукає місце між камінням, щоб випустити мальків. Звільнившись, самка не бере молоду рибу назад у рот.

У звичайному акваріумі багато мальків потрапляють в їжу для інших риб. Якщо ви хочете зберегти більше мальків, ви можете зловити самку приблизно на 17-18 день. Помістіть її в дещо менший акваріум без товаришів по акваріуму. Встановіть акваріум як звичайний акваріум з невеликою кількістю піску та схованком для самки. Коли самка виплюне мальків, ви можете помістити її спиною до іншої риби. Таким чином у вас буде набагато більше мальків, ніж, якщо їх випустити в звичайний акваріум.

Годувати молодняк можна дрібно подрібненими пластівцями.