Microdontochromis

Назва роду Microdontochromis вказує на особливо дрібні зуби цих цихлід.

Види

  • Microdontochromis rotundiventralis Takahashi, Yanagisawa & Nakaya 1997
    Самець Microdontochromis rotundiventralis Самиця Microdontochromis rotundiventralis
  • Microdontochromis tenuidentatus (Poll 1951)
    Самець Microdontochromis tenuidentatus Самиця Microdontochromis tenuidentatus

Живуть, як правило, у верхніх 5-ти метрах зони відкритих вод, а також у перехідних зонах, де донний грунт складається з піску і окремих скель. Рід складається з двох видових представників, основною відмітною ознакою в забарвленні яких є чорні плями в серединній лінії корпусу Microdontochromis tenuidentatus. Існують також анатомічні відмітні ознаки, що полягають у кількості рядів зубів на щелепах і в довжині черевних плавців: у Microdontochromis rotundiventralis їх два або три, а Microdontochromis tenuidentatus – один єдиний; черевні плавці у M. rotundiventralis закруглені, а у M. tenuidentatus останні промені черевних плавців довші, ніж перші промені.

У деяких місцях озера обидва види мешкають симпатрично, що говорить про існування двох різних видів, а не географічні варіанти або варіанти одного таксона. Хоча і це твердження потребує підтвердження! Мікродонтохроміси мешкають у складі великих зграй, які часто налічують понад 1.000 особин.

Сексуально активні самці не будують жодних нерестових споруд і не захищають будь-яких рив’єрів. Очевидно, в обох видів, що становлять цей рід, ікру виношують обоє батьків, що підтверджується спостереженнями деяких дослідників. І це вважається неймовірним, бо ікра відносно велика і самка не в змозі ташувати її у своїй ротовій порожнині. При виношуванні ікри обоє батьків продовжують активно харчуватися – це твердження теж має пояснення, так як інкубаційний період триває досить довго і становить 28-30 днів, причому у ротової порожнини батьків харчування отримує і їхнє потомство.