Neolamprologus falcicula

Назва роду Neolamprologus вказує на глянсовий, блискучий корпус. Назва виду має відношення до серпоподібної форми хвостового плавця.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північній частині озера Танганьїка (держава Бурунді) у водах біля населеного пункту Магара (Magara), а також південніше цього населеного пункту вздовж узбережжя Бурунді та Танзанії аж до замбійського кордону.

Віддають перевагу скельним біотопам вільним від осадових відкладень на глибинах від 15 до 25 метрів. Вид – моногамний, субстратокладний, симпатричний. Як правило, мешкають парами чи у складі невеликих груп. Ніколи не відпливають від скельного субстрату на відстань більше, ніж 10 см.

Ґеоварієти

Належать до видового комплексу Neolamprologus brichardi, що складається з восьми видів, кожен з яких має свої географічні варіанти та морфи. В даний час відомо кілька географічних варіантів цього виду, що зустрічаються в основному вздовж узбережжя Танзанії.

Опис

Розмір самців: 10 см, самиць – 8 см.

Відмітними ознаками цього виду цихлід є: витягнутий корпус з плескатими боками і рівною черевною лінією, загострена голова з пряморозташованим, глибоко вирізаним ротом, загострені і подовжні серпоподібний хвостовий плавець з витягнутими верхнім та нижнім променями. Забарвлення корпусу – світло-коричневе, темніше до кореня хвостового плавця, світлі і темні лусочки дуже контрастні і утворюють сітчастий візерунок. Райдужна оболонка очей (ірис) – блакитна, смужка під очима – блакитна. У представників цього виду цихлід відсутня темна пляма на зябрових кришках. Дуже оригінально та незвичайно забарвлена ​​молодь фальцикули, у забарвленні якої переважають жовті кольори плавників та жовті плями на корпусі. На жаль, у міру дорослішання, жовті кольори на корпусі та плавцях зникають.

Комерційні назви

  • Lamprologus Falcicula,
  • Lamprologus Cygnus