Maylandia sp. msobo (Magunga)

Maylandia sp. msobo (Magunga) — червоний йохані

Належить до видової групи Maylandia sp. “msobo”. Нині відомо кілька географічних варіантів (морф) цієї видової групи.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у північно-східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах біля рифу Магунга (Magunga). Інші популяції живуть північніше і південніше дельти річки Рухуху (Танзанія).

Вважають за краще скельні біотопи вільні від осадових відкладень на глибинах не більше 10 метрів.

Опис

Самки всіх популяцій цієї видової групи мають оранжево-жовте забарвлення, а самці різних популяцій дуже схожі один на одного і забарвлені в чорно-сині кольори з несистемними світло-блакитними смугами та плямами вздовж спинного плавця у верхній половині корпусу. Забарвлення цих цихлід дуже нагадує забарвлення представників роду Melanochromis, але техніка харчування у них відрізняється – види (географічні варіанти) видової групи “Msobo” “зчісують” водорості, а види роду Melanochromis відщипують (відгризають) або витягують водорості зі скельного субстрату.

Харчуються водоростями скельних обростань і мікроорганізмами, що живуть всередині них, а також зоопланктоном у відкритих водах. Притискають губи майже перпендикулярно до скельного субстрату в місці зростання водоростей і “зчісують” водорості, використовуючи зуби як “густий гребінець”. Самки та незрілі самці для харчування зоопланктоном формуються в зграї.

Синоніми

  • Metriaclima spec. ‘msobo’

Комерційна назва

  • Pseudotropheus Magunga Red,
  • Pseudotropheus Msobo Magunga