Benthochromis melanoides

Назва роду Benthochromis вказує на життєпроживання на великих глибинах. Назва виду має відношення до великої меланінової (чорної) плями в передній частині корпусу (за головою на потилиці).

Самець Benthochromis malanoides Самиця Benthochromis malanoides

Типові екземпляри для наукового опису виду були виловлені в західній частині озера у водах у населеного пункту Калемія стару назву – Альбертвілль) у Конго (колишній Заїр). У 1948 році дослідник Пол вважав, що ця форма бентохромісів, яка відрізняється за забарвленням, абсолютно тотожна голотипу Benthochromis tricoti. Однак у 1984 році він переглянув свою думку і описав цю форму, як Benthochromis melanoides.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в західній частині озера Танганьїка (держава Конго) у водах біля населеного пункту Калемія (Kalemie), розташованого в гирлі річки Лукуга, що є єдиним джерелом озера.

Мешкають у тих же біотопах, що й інший представник цього роду – B. tricoti. Підготовка до нересту і нерест дуже схожі.

Опис

Характерними відмітними ознаками B. melanoides є: велика чорна (меланінова) пляма в потиличній частині голови та відсутність темних горизонтальних смуг на корпусі. Даний вид також характеризується: витягнутим корпусом, плескатим з боків; численною дрібною лускою та верхньорозташованим ротом. Забарвлення верхньої половини корпусу коричневе, а нижня половина корпусу світліше, сріблясто-біле; парні плавці темносері; анальний і спинний плавці світлі, але в хвостовому плавці є кілька сірих ліній.