Wallaciia compressiceps

Wallaciia compressiceps зустрічається тільки в річках Токантинс (Tocantins) і Арагуая (Araguaia) в Бразилії. Це один з найменших, найкрасивіших і найагресивніших видів цихлид. Хоча вона виростає до максимальної довжини 10 см, самки завжди залишаються меншими, тваринам слід забезпечити принаймні 120-сантиметровий акваріум. Інакше вони можуть нападати одна на одну, як маленькі кусючі тер’єри.

Wallaciia compressiceps Wallaciia compressiceps

Самців можна відрізнити від самок вже при відносно невеликих розмірах (4-6 см) за явно щільнішою та інтенсивнішою смугастістю м’яко променевих частин анального та спинного плавців, а також хвостового плавця. На останньому смуги або нечіткі, або взагалі відсутні. Крім того, самці мають червону смужку на спинному плавці, яка відсутня у самок; однак цю смужку видно лише тоді, коли тварина розправляє спинний плавець.

Якщо ви можете задовольнити потреби маленьких бешкетників у просторі, вам обов’язково варто про них подбати. Вони красиві і їх відносно легко розводити. Для цього дайте парам знайти один одного з групи тварин. Як і всі щучі цихліди, вони розмножуються в печерах, як і види з батьківської родини (Crenicichla). Вимоги до складу води легко задовольнити, їм потрібен рН в нейтральному або слабокислому діапазоні, тому вони аж ніяк не мешканці чорної води! Температура води повинна бути від 26 до 28°C. Сухі корми риби відкидають, але приймають будь-які види заморожених і живих кормів.