Pseudocrenilabrus multicolor

Хроміс бульті (Pseudocrenilabrus multicolor) — вид прісноводних риб родини Цихлових роду Псевдокренілабрів (Pseudocrenilabrus).

Цихліда походить з Єгипту, звідки вона була привезена в 1902 році.

Опис

Ця маленька, завдовжки близько 5 см рибка, іноді виростає до 11 см. Самець дещо менший за самку.

Тіло в цієї рибки витягнуте й приплюснуте з боків, перед усім у задній половині. Лінія спини вигнута трохи сильніше, ніж черевце. Голова велика. Легко змінює забарвлення.

Самець, особливо під час нересту, дуже гарний: перламутрово-блискучий, прикрашений червоними й синьо-зеленими плямами та смугами.

Pseudocrenilabrus multicolor 800px Egyptian Mouthbrooder female

Утримання

Для утримання достатньо 50-літрового акваріума з піщаним ґрунтом, плоским камінням, місцями з густими заростями рослин, печерами й корінням дерев як схованками.

Температура води має бути 22°- 24° C, pH 6.8 — 7.2, твердість 8° – 15° dH.

Рослинність і ґрунт хроміс бульті не шкодить.

Їжею більшою частиною служать мілкі личинки й хробачки, дафнії та інші корма, звичні для цихлід.

Рибка в цілому миролюбна, але, коли доглядає за ікрою та мальками, відганяє інших риб.

Розведення

Статева зрілість рибок наступає в 6 місяців.

Нерест може проходити й в загальному акваріумі, але краще для розведення використовувати нерестовий від 50 л, з піщаним ґрунтом й плоским камінням.

На час ікрометання самець викопує в піску округле заглиблення, в яке самка відкладає декілька ікринок. Одночасно самець запліднює їх, після чого стається дивне явище — самка збирає ікру ротом у мішковидне розширення під нижньою щелепою. Так повторюється доти, поки всі ікринки, іноді їх більше ста штук, не будуть розміщені в роті самки.

Самка не може приймати їжу, поки не розвинуться мальки, що продовжується в середньому 8 — 12 днів або довше, якщо вода прохолодна. Ще впродовж тижня мальки ховаються при небезпеці та на ніч у самки в роті. В цей час самця необхідно видалити з акваріума. Стартовий корм: науплії циклопу й артемії.

Самку також починають годувати, оскільки під час інкубації ікри вона не бере корм і дуже худне, а через 2 тижні її вже можна перевести в загальний акваріум.

Варієти

  • Pseudocrenilabrus multicolor multicolor (Schoeller, 1903)
  • Pseudocrenilabrus multicolor victoriae (Seegers, 1990)