Copadichromis diplostigma

Назва роду Copadichromis походить від грецьких слів “kopas” і “ados” і має відношення до вирізаності чи увігнутості.

Назва виду складається з двох слів: грецького слова “diplo” (два, подвійний) та латинського слова “stigma” (точка, пляма) і вказує на дві темні плями, розташовані з боків молоді, самок і неактивних самців.

Віднесений до видової групи Copadichromis mbenji (“Copadichromis-Mbenji-Groupe“), яка відрізняється від інших груп копадихромів деякими морфологічними особливостями, конструкцією нерестової арени та своєю перевагою певного місцеперебування (біотопа).

Самець Copadichromis diplostigma Самиця Copadichromis diplostigma

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля великого острова Лікома. Два відомих геоваріанти цього виду мешкають біля рифу Унду в Танзанії та у населеного пункту Кобуе (Кобве) у Мозамбіку.

Опис

Сама назва даного виду говорить про те, що самки, неактивні самці та молодь несуть з боків корпусу лише дві темні плями (супра-пекторал і супра-каудал), що відрізняє цей вид від інших видів видової групи Copadichromis-mbenji.

Типовою відмітною ознакою Copadichromis diplostigma є наявність у домінантних самців жовтого забарвлення грудей і горла, а також наявність тонкої, жовтої маргінальної смуги на анальному плавнику (остання відмітна ознака зближує даний вид з видом C. chizumuluensis).

Самці будують свої нерестовища на глибинах від 12 до 28 метрів. Для будівництва гнізда самці використовують лише дуже дрібний пісок, насипаючи його у вигляді усіченого конуса навпроти обраного каменю. За аналогією з видом C. chizumuluensis найменша по висоті сторона усіченого конуса тісно примикає до каменю, але крутість спадаючої платформи більша, ніж у нерестовища вищезгаданого виду. Для будівництва споруди з дуже дрібного піску потрібно досить багато матеріалу. Якщо враховувати той факт, що самці цього виду часто будують свої нерестові арени на замулених ґрунтах, то можна собі уявити, яку колосальну роботу робить один самець, приносячи дрібний пісок з навколишнього середовища. Піщана усічена платформа для нересту має розміри 20 сантиметрів у діаметрі та до 10 сантиметрів у висоту.