Chindongo heteropictus

Pseudotropheus heteropictus, male Pseudotropheus heteropictus, female

Вид зустрічається в центральній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах біля острова Чизумулу, розташованого за кілька кілометрів на захід від великого острова Лікома. Цей вид є ендеміком цих місць.

Загальна довжина самців може досягати 8-10 см.

Самці світло-блакитного кольору, самки жовто-оранжевого кольору. Молодь має забарвлення самок.

Утримання

Температура: 24-27 °C, pH: 7,5-8, gH: 16-20. Довжина акваріума: від 80 см.

Ця риба досить агресивна до видів собі подібних.

Субстратом має бути дрібний гравій або крупний пісок. В акваріумі має бути багато каменів і каменів, які утворюють печери і щілини, тому що їм потрібні схованки. Можна використовувати твердолистні рослини, навіть якщо інші рослини відсутні в природному середовищі. У середніх акваріумах (до 1,5 м довжини) самців слід утримувати з кількома самками. У більших резервуарах має сенс тримати їх групою. Важливо утримувати з іншими скелястими цихлідами, що пов’язано з розпорошенням агресії самців.

Всеїдні тварини, але існує ризик кишкових захворювань, якщо подавати занадто мало їжі, багатої клітковиною. Тому важлива рослинна їжа. В іншому випадку цей вид можна легко годувати звичайними видами заморожених і сухих кормів.

Розмноження

Розмноження подібне до розмноження інших видів Мбуна. Нерест відбувається під час обертання в центрі території самця перед каменем або в невеликій печері. Після приблизно 3-тижневого періоду інкубації ікри самиця випускає від 20 до 40 мальків залежно від їх розміру, за якими потім більше не доглядають, або лише кілька днів. Молоді особини мають розмір близько 10 мм і вже повністю розвинені. Навіть у цьому віці можна розрізнити розподіл статей у виводку. Їх легко вигодувати дрібними пластівцями і свіжими креветками.

Синоніми

  • Metriaclima heteropictus
  • Maylandia heteropictus
  • Pseudotropheus heteropictus

Комерційні назви

  • Pseudotropheus Newsi