Labidochromis sp. “Hongi”

Цей вид немає географічних варіантів (рас), але у окремих популяціях спостерігається варіабільність в фарбуванні. Якщо в основного виду забарвлення лобової частини голови, потилиці та спинного плавця варіює від жовтого до оранжевого кольору, то в іншого колірного варіету (морфи) – від оранжевого до червоного. Останній колірний варіант (морфа) часто фігурує під назвами Kimpuma” і “Kimpuma red”.

  • Labidochromis sp. “Hongi”
  • Labidochromis sp. “Kimpuma red”

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у північно-східній частині озера Малаві (держава Танзанія) у водах між островом Лундо та великим населеним пунктом Ліулі.

Мешкають у скельних біотопах вільних від осадових відкладень, а також у перехідних зонах. Більшість самців самців, які готуються до нересту, зазвичай жорстко територіальні і охороняють свої нерестові угіддя, розташовані у великих печерах. Самки ведуть відокремлений спосіб життя і плавають від однієї печери до іншої. Самки, що інкубують у роті ікру, ховаються від можливої ​​небезпеки в невеликих міжскельних просторах.

Опис

У самців у нерестовому вбранні корпус забарвлений у блакитний, а не рідко – у біло-блакитний колір, а лобова частина голови, потилиця та спинний плавець варіюють у забарвленні від жовтого до помаранчевого. Самки та молодь мають коричневе забарвлення корпусу та спинний плавець жовто-оранжевого кольору, за яким легко відрізняються від інших видів Labidochromis.

Розмір самців: 10-12 см, самиць – 7-9 см.

Комерційні назви

  • Labidochromis kimpuma
  • Labidochromis hongi red top
  • Labidochromis hongi Kimpuma Red