Maylandia mbenjii

Maylandia mbenjii, що експортується під комерційною назвою “Red Top Cobalt” (червоноверхий кобальт), є ендеміком островів Mbenji.

Належить до видової групи “Red-Top Zebra“, яка входить до видової групи “Classical-BB Zebra” (класична, чорносмугова зебра).

В даний час цей вид має плямисту (ОВ) морфу (“Orange-Blotch-Morphe”), у якої самці та самки плямисті –
Maylandia mbenjii OB.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південно-західній частині озера Малаві (держава Малаві) у чистих водах на розсипах каменів та скель біля острова Мбенджі та є ендеміками цих вод.

У зазначеному місці M. mbenjii є єдиним представником роду Maylandia.

У цього виду спостерігається напрочуд високий відсоток ОВ-морф обох статей.

Самці дуже територіальні та агресивно реагують на вторгнення у свої угіддя інших самців, як класично забарвлених, так і “мармеладових” (“OB-Morphe”). Самці об’єднують свої нерестові угіддя з кормовими, поєднуючи одне й інше, тобто, корисне із приємним.

Харчуються водоростями скельних обростань і мікротваринами, що живуть всередині них, а також зоопланктоном у відкритих водах. Сексуально активні самці зішкрібають водорості зі скельного субстрату, вільного від осадових відкладень. Незрілі самці і самки, формуючись у зграї, харчуються або обростаннями в скельному біотопі, включаючи області багаті осадовими відкладеннями, або ловлять зоопланктон у відкритих водах (на відстані від скель).

Опис

Представники даного виду, як і Maylandia greshakei, відрізняються від інших видів цієї раси відсутністю смугастості на корпусі. Самці M. mbenjii і M. greshakei дуже схожі один на одного, основною відмітною ознакою для їх ідентифікації служить жовте забарвлення грудних плавців M. mbenjii, у той час як у M. greshakei вони блакитні або прозоро-блакитні, самок розрізнити набагато простіше – самки M. mbenjii забарвлені в блакитні тони з жовтозабарвленими спинним та анальним плавцями, самки M. greshakei – коричневого кольору. Причому у класичного виду бувають і плямисті самки (OB-самки), також існує і повна “OB-Morphe” з плямистим самцем і самкою.

Розмір самців: 13 см, самиць – 11 см.

Синоніми

  • Pseudotropheus mbenji
  • Metriaclima mbenjii

Комерційні назви

  • Red Top Cobalt
  • Red Top Mbenji