Copadichromis cyanocephalus

Назва роду Copadichromis походить від грецьких слів “kopas” і “ados” і має відношення до вирізаності чи увігнутості.

Назва виду складається з двох грецьких слів “kyanos” (блакитний або синій кольори) та “kephalo” (голова) і вказує на чудове шлюбне вбрання самця.

Віднесений до видової групи Copadichromis mbenji (“Copadichromis-Mbenji-group“), яка відрізняється від інших груп копадихромів деякими морфологічними особливостями, конструкцією нерестової арени та своєю перевагою певного місцеперебування (біотопа).

Самець Copadichromis cyanocephalus Самиця Copadichromis cyanocephalus

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються у південно-східній частині озера Малаві (держава Мозамбік) у водах між великим населеним пунктом Мепонда та мисом Нкунгу.

Опис

Як і представники багатьох інших видів копадихромів, самиці, неактивні самці та молодь Copadochromis cyanocephalus мають три темних, латеральних плями з боків корпусу: супра-пекторал, супра-анал і супра-каудал, причому супра-пекторальна пляма за розміром порівнянно з супра-анальним плямою. Крім цього між зябровими кришками і першою плямою (супра-пекторал) розташовуються дві темні, вертикальні смужки. Як і у C. melas, у C. cyanocephalus відсутня чорна субмаргінальна смуга на спинному плавнику. Самці у шлюбному забарвленні показують блакитне забарвлення грудей та вузьку, жовту маргінальну смугу на анальному плавнику. Кольорової плями чи смужки на анальному плавнику немає.