Copadichromis geertsi

Назва роду Copadichromis походить від грецьких слів “kopas” і “ados” і має відношення до вирізаності чи увігнутості. До яких частин тіла відносяться ці поняття не зовсім ясно.

Copadichromis geertsi в природі мешкає біля південно-східного узбережжя Малаві, в районі Гомі, затоки Чіофу та Нтекете в Малаві та Масінджі, Мепонда та Тунду у Мозамбіку. Риби тримаються на межі піщаних і кам’янистих гряд, на глибині понад 25 м. Свою назву рибка отримала від імені голландського акваріуміста Мартіна Гертса, який її вперше описав.

Цілком ймовірно, що геоваріанти “Chiofu” і “Masinje” є одним і тим самим геоваріантом, бо ці георафічні об’єкти знаходяться у безпосередній близькості один від одного.

Опис

Дорослі самці Copadichromis geertsi, у нерестовий період, набувають темно-синього, майже чорного, забарвлення. На тілі розміщуються 8-10 тонких поперечних смуг. По краю спинного та анального плавців проходить широка золотиста смуга. Лоб білий від основи спинного плавця майже до рота. Характерною особливістю є дуже довгі грудні плавці. Поза нерестом самець блідне, хоча зберігає привабливий зовнішній вигляд. До цього самці сірі. Це може бути однією з причин, чому ця риба не набула великої популярності серед акваріумістів. У віці від одного року самці починають повільно змінювати забарвлення. На цей процес можуть сильно впливати інші види риб, що мешкають в акваріумі. Самці в природі досягають приблизно 17-18 см. В акваріумі їх розмір може сягати 20 см завдовжки. Самки трохи дрібніші. Їхнє тіло сріблясте з двома чорними плямами. Перша, більша за розмірами, пляма знаходиться в середній частині тулуба, а друга біля основи хвостового оперення.

Copadichromis geertsi у природних умовах живе невеликими групами, тримаючись на глибині, де харчується планктоном. Це один із наймиролюбніших видів цихлід Малаві. Самці залишаються сірими, нецікавими та замкнутими. Замість широкого золотого пояса на плавцях лише кінчики плавникових променів жовтого кольору. З цієї причини найкращим рішенням є зміст цього виду у видовому акваріумі, з кількома самцями, наприклад, 3-4 самці та 6-7 самок. Якщо в акваріумі буде кілька самців, то між ними виникатиме дух суперництва за увагу самок і забарвлення їх тіла в такі періоди буде привабливішим, ніж у звичайний час.

Утримання

Мінімальний розмір акваріума для утримання цих риб повинен бути від 500 л, довжина не менше 170 см, а висота від 60 см. Як субстрат застосовують пісок або дрібний гравій. На дні мають великі камені покладені таким чином, щоб між ними утворювалися ущелини, в які вільно могли б запливати риби.

У природі Copadichromis geertsi харчуються планктоном. В акваріумних умовах їх можна годувати дрібними гранулами, що повільно обсипаються, які в основному містять інгредієнти тваринного походження. Також можна годувати замороженим кормом, наприклад, артемією, коловратками, дафніями, мотилем. Корм видають 1-2 десь у день.

Параметри води: температура 24-28 ° С, жорсткість dH 10-16 °, кислотність pH 7,5-8,0. Необхідна фільтрація, аерація та щотижнева заміна 1/3 частини акваріумної води свіжої.

Розмноження

Copadichromis geertsi досягає статевої зрілості приблизно до дворічного віку.

У період розмноження, що припадає на листопад та грудень, самці відокремлюються від групи та викопують у піску, по сусідству зі скелями, напівкруглі нерестові гнізда, до яких залучають самок, які нерестяться в них. Самки інкубують ікру (близько 40 яєць) у роті протягом приблизно 21 дня, потім перепливають більш дрібні ділянки, де випускають своїх мальків. Після нересту самки самці залишають гнізда та повертаються до групи. В акваріумних умовах нерест проходить цілий рік.

Мальки дуже великі, 1,9 см у довжину. У перші дні життя мальків годують мікрохробаками, а трохи пізніше починають годувати артемією та дафнією. Корм видають 4 десь у день.

Тривалість життя Copadichromis geertsi становить близько 10-15 років.