Placidochromis phenochilus

Представники цього виду Placidochromis зустрічаються у північно-західній частині озера вздовж узбережжя держави Малаві біля населених пунктів Мдока, Чезезе та Казінда, а також у водах біля острова Чирва.

Самець Placidochromis phenochilus Самиця Placidochromis phenochilus

Риба має 15,7 см загальної довжини.

Утримання

Дуже миролюбиві та красиві ціліди, незважаючи на значні розміри, можуть утримуватись, практично, з будь-якими види малавійських цихлід.

Дуже ефектно виглядає група дорослих осіб цього виду, дорослі самиці можуть бути також прикрашені голубим кольором, чого не спостерігається в природі.

Підлітки та дорослі особи погано переносять зайву ‘органіку’, а також різкі перепади температури акваріумної води. При неповноцінному або нерегулярному харчуванні ріст молоді значно сповільнюється і часто призводить до дистрофії.

Розмноження

Мінімальне співвідношення особин одного виду в групі для успішного розведення – 2 самці + 3-4 самиці, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самиць.

При розмноженні необхідно враховувати той факт, що занадто територіальні ціліди можуть психологічно утискувати Placidochromis phenochilus, від чого нерест останніх буде проблематичним.

Ґеоварієти

В даний час відомі мінімум три географічні варіанти (раси) виду Placidochromis phenochilus. Описуваний вид є голотипом виду, що отримав спочатку наукову назву Haplochromis phenochilus.

Синоніми

  • Cyrtocara phenochilus
  • Haplochromis phenochilus
  • Protomelas phenochilus

Комерційна назва

  • Haplochromis Phenochilus
  • Phenochilus Mdoka
  • Phenochilus Mdoka White Lips