Pantanal

Пантанал (порт. Pantanal) — найбільша у світі область боліт, плаский ландшафт з численними річками та мілкими озерами. Назва регіону походить від португальського слова pântano — «болото». Розташований у Південній Америці, здебільшого на території бразильських штатів Мату-Гросу і Мату-Гросу-ду-Сул. Незначна його частина розташована на території Болівії та Парагваю. У цілому Пантанал вкриває територію приблизно у 190 тис. км².

Пантанал затоплюється протягом сезону дощів, водою вкривається понад 80 % його території. Тут росте величезна кількість видів прісноводних рослин. Вважається, що Пантанал є екосистемою з найвищою у світі щільністю флори та фауни. Екосистема Пантанала повільно переходить в екосистему дощових лісів Амазонії, вона окрема та унікальна, та складає дуже цікаву частину неотропіків.

Пантанал — величезний дуже слабко нахилений резервуар, який отримує дощову воду з прилеглих гірських областей (Плато Мату-Гросу), і поволі випускає її через єдиний водостік — річку Парагвай.

Щорічна кількість опадів у Пантаналі становить 1 000-1 400 мм, його середня температура близько 25 °C, хоча температури можуть коливатися від 0 до 40 °C. Протягом дощового сезону (від грудня до травня), рівень води у Пантаналі підіймаються більш ніж на три метри.

У річках, лагунах і заплавах Пантаналу мешкає велика кількість видів риб, життєвий цикл яких визначається дощовим і сухим сезонами. Домінуючими видами є великі хижі риби, такі як дорадо (Salminus maxillosus), риба-вовк, плямистий павич (Cichla temensis) і дрібніші, такі як цихліда-павичі (Astronotus ocellatus, “оскар”). На мілкіших і піщаних ділянках зустрічаються прісноводні види скатів, наприклад B. Potamotrygon falkneri, а також зграйні риби, такі як добре представлені двокрапкова тетра (Astyanax bimaculatus), пірапутанги (Brycon microlepis і Brycon hilarii) і паку (Piaractus mesopotamicus). Такі піраньї, як звичайна піранья Наттерера (Pygocentrus nattereri), чорна піранья (Serrasalmus spilopleura) і плямиста піранья (Serrasalmus marginatus), відіграють важливу роль у знищенні падалі. Там також можна зустріти такі види сомів, як позолочений сом (Jáu, Paulicea luetkeni), пінтадос (Pseudoplatystoma corruscans) і язиковий сом (Jurupoca Hemisorubim platyrhynchus).