Aulonocara brevinidus

Aulonocara brevinidus Konings, 1995 – спостерігали вздовж східного узбережжя озера Малаві між Лупінго (Lupingo) в Танзанії та Маканджіла-Пойнт (Makanjila Point in) в Малаві.

Належить до видової групи “піщаних аулонокар“.

Ареал

Представники цього виду цихлід зустрічаються в північно-східній частині озера Малаві вздовж узбережжя Танзанії між населеними пунктами Лупінгу та Манда, у південно-східній частині озера вздовж узбережжя Мозамбіку біля населених пунктів Чилоєло та Вікії та у мису Мара, а також у південно-західній вздовж узбережжя держави Малаві біля населеного пункту Нтекете та біля рифу Нкомо.

Опис

Спинний плавець: 16 – 17 колючих і  9-10 м’яких променів;
Анальний плавець: 3 колючих і 9 – 10 м’яких променів

Самці досягають  9,5 см SL

Тримаються, в основному, біля дна (бентопелагрик) на глибинах до 20 м.

Утримання

Акваріум об’ємом від 200 л для розмножених і від 300 л для диких риб.

Співвідношення самців иа самиць – 2 до 3 у малих акваріумах та 1:1 у великих зграях у великих акваріумах.

У природньому середовищі Aulonocara brevinidus харчуються друбними безхребетними, яких вони відфільтровують з піску. Як корм можна використовувати: морожені коретру, кулекс, циклоп, мотиль (дуже рідко), живу артемію, а також пластоподібні та гранульовані (останні, попередньо замочені) корми. Обов’язково чергування корму та його розумне застосування, що виключає перегодовування.

Бажано окреме утримання цих аулонокар або їх спільнеутримання з представниками групи “Утака”, а також з багатьма видами танганьїки. Не бажане утримання цих цихлід з територіальними видами групи “Мбуна” або з великими хаплохромінами, так як не виключено фізичний чи психологічний тиск із боку останніх. Можливе спільне цтримання цих “піщаних” аулонокар з представниками групи “скельних” аулонокар. Як донний ґрунт найбільш придатний дрібний, кварцевий або великий пісок.

Розмноження

Для успішного розмноження необхідно періодично підживлювати дрібними равликами. Мінімальне співвідношення особин одного виду в групі для успішного розведення – 2 самці + 3-4 самки, оптимальне співвідношення – 3 самці + 5-7 самок.

Інші назви

  • Aulonocara blue gold sand

Джерела та посилання